Розвідка США: розробки біологічної зброї в КНДР небезпечніші, ніж ядерна програма

США стверджують, що КНДР має активну програму розробки біологічної зброї. Північна Корея досліджує та генетично модифікує різні збудники хвороб, включаючи віспу, сибірську виразку, чуму та холеру, а також засоби доставки, зокрема ракети. Американські розвідники вважають, що ймовірність біологічної атаки КНДР проти Південної Кореї чи США є значно вищою, ніж ядерної, оскільки агресор може лишитися непоміченим, але завдасть великої шкоди.

Як повідомляє Державний департамент США, засоби доставки небезпечних вірусів можуть маскувати під звичайні предмети, що ще більш ускладнює їхнє виявлення. Тим часом фабрики виробництва такої зброї замасковані під сільськогосподарські науково-дослідні центри, як Пхеньянський біотехнічний інститут, й використовують  обладнання подвійного призначення.

«Сполучені Штати вважають, що КНДР має спеціальну національну наступальну програму ББ (біологічної зброї – ред.) на національному рівні», — йдеться у звіті Державного департаменту США.

Крім безпосереднього використання, уряд КНДР може продати таку зброю терористам, використавши їх як проксі у війні проти Заходу. Біологічна зброя також може використовуватися для придушення внутрішнього інакомислення та посилення контролю режиму над населенням. До прикладу, спецслужби можуть за її допомогою вбивати неугодних режиму чиновників, адже так їхня смерть виглядатиме природньою.

Північна Корея готується до тотальної війни

Наприкінці грудня 2023 року, після зустрічі з вождем росіян Володимиром Путіним, очільник північнокорейського режиму Кім Чен Ин наказав пришвидшити підготовку КНДР до війни проти США. Він пообіцяв знищити Сеул та Вашингтон і відтоді регулярно проводить військові стрільби, випробування ракет та інших засобів доставки зброї масового знищення. У січні Південна Корея навіть евакуювала частину прикордонних населених пунктів. А в лютому Кім Чен Ин заявив, що більше не буде покладати надії на мирне воз’єднання обох Корей.

Як підготовку до великої війни можна також розглядати передачу Росії північнокорейських ракет: Україна стала полігоном, на якому Пхеньян намагається навчитися протистояти західному ППО.

Північна Корея ратифікувала Конвенцію про заборону біологічної та токсинної зброї, але порушила її. Втім, так само Пхеньян вчинив з Договором про нерозповсюдження ядерного озброєння.

Ольга Степанова

Recent Posts

Через війну ще 1,8 млн українців опинилися за межею бідності, – Світовий банк

Кількість українців, які живуть за межею бідності, зросла на 1,8 мільйона осіб з 2020 року. Це…

1 годину ago

Макрон передумав запрошувати Росію на річницю висадки у Нормандії

Франція не запрошуватиме представників Росії на відзначення річниці висадки союзників у Нормандії під час Другої…

2 години ago

Стало відомо, чи відвідає Кейт Міддлтон парад короля Чарльза ІІІ

Онкохвора Кейт Міддлтон не відвідає репетицію Trooping the Colour. Про це пише Hello Magazine. Огляд учасників параду короля має…

2 години ago

Польща встановить буферну зону на кордоні з Білоруссю: що відомо

Польський уряд встановить буферну зону на кордоні з Білоруссю. Це станеться 4 червня та триватиме протягом 90…

2 години ago

«Сірий» експорт зерна: на Одеській митниці виявлено нелегальну схему

Викрито чинних та колишніх службових осіб Одеської митниці у зловживанні службовим становищем, що надало змогу…

2 години ago

Згоріла одна зі “схованок” Путіна: масштабна пожежа охопила дачу російського диктатора на Алтаї

В одній із будівель резиденції Володимира Путіна в Онгудайському районі Республіки Алтай сталася пожежа. Вогонь майже…

2 години ago