Повернення додому з Польщі. Опитування показало зміну настроїв біженців

Майже половина українських біженців, які зараз перебувають у сусідній Польщі, не знають, чи повертатись додому чи залишатись і надалі жити у Польщі. Минулоріч 55% планували повернутися до України. Про це свідчать результати нового опитування, проведеного аналітичним центром міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal.

43% українців, які перебувають у Польщі, кажуть: вони поки що остаточно не визначилися з тим, які у них будуть дії щодо найближчого майбутнього. 19% кажуть, що планують залишитись у Польщі. 15% не приїдуть протягом найближчих 5 років, а 13% повернуться протягом наступних 6 місяців. 10% опитаних хочуть повернутися не пізніше ніж через рік. Опитування проводилося методом електронного анкетування з грудня 2023 року до березня 2024 року, в якому взяли участь 1150 українців у Польщі.

Як змінились настрої українців у Польщі?

У квітні минулого року в агентстві проводилося таке ж дослідження. Тоді 36% українців планували залишитися в Польщі, 7% мали на меті переїхати з Польщі до іншої країни, а 55% планували повернутися до України. 82% українців, які планували повертатись, відповіли, що приїдуть до України після перемоги.

«Наше дослідження показує, що кількість тих, хто однозначно планував залишитися в Польщі, зменшилася на 17% порівняно з минулим роком. Це гігантська цифра з огляду на кількість українців, які мешкають у Польщі. Хороша новина для України полягає у надії на повернення великої кількості людей. Однак питання про мотивацію людей повернутися на батьківщину – це завдання із зірочкою для українського уряду і найбільше працювати треба з людьми, які поки що вагаються у своєму рішенні», – зазначає Євген Кириченко, засновник міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

В аналітичному центрі запитали українців, як довго вони перебувають у Польщі. Так, 36% приїхали до Польщі менше року тому, 25% – перебувають у Польщі 2 роки. 15% від одного року до двох. Також 10% сказали, що близько трьох років. І по 7% припало на 4 та 5 років.

Аналітики звертають увагу на 25% українців, які приїхали до Польщі близько двох років тому. За їхнім припущенням, відповідний показник демонструє кількість біженців, які виїхали з України на початку повномасштабної війни. Решта – це ті, хто є заробітчанами, тобто регулярно приїжджають до Польщі працювати через відсутність необхідних вакансій в Україні.

Що стало мотивом для переїзду до Польщі?

Саме так було сформульовано одне з питань, яке ставили під час опитування. 30% сказали, що їх залучає рівень заробітної плати, 27% мають небезпеку в Україні, 24% відмовилися відповідати на запитання, 10% сказали, що їх переконали друзі та 9% – бажають возз’єднатися з родиною.

До слова, Польща залишатиметься нейтральною в питанні повернення українських біженців в Україну. Влада країни не планує заохочувати їх на повернення та перешкоджати їм. Про це повідомив посол Польщі в Україні Ярослав Гузи. Дипломат зазначив, що Польща зацікавлена в українцях, які дуже важливі з точки зору польського ринку праці.

Степаненко Григорій

Recent Posts

В Україні можуть заборонити “небажані” дзвінки на мобільний

В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…

2 хв. ago

Яке питання ставить Ілон Маск під час кожної співбесіди, щоб виявити брехуна

Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…

10 хв. ago

В Ісландії через виверження вулкана евакуювали популярний курорт

Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…

19 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: що відомо

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

20 хв. ago

Росіяни змушують українців здавати кров для армії РФ

Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…

33 хв. ago

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

47 хв. ago