У Німеччині ультраправі закликають до негайного виселення українських біженців

Лідерка ультраправої партії в Баварії закликала терміново вислати українських біженців з Німеччини. За її оцінками, країна може позбавитися до 2 мільйонів осіб. При цьому політик підкреслила, що Україна є великою державою з достатніми територіями, куди можуть повернутися ці люди.

Катрін Ебнер-Штайнер, голова фракції “Альтернативи для Німеччини” у земельному парламенті Баварії, заявила, що українські біженці повинні повернутися додому негайно. Про це пише Süddeutsche Zeitung, посилаючись на слова свого кореспондента. 

Вона також закликала до організації “масштабної рееміграції”, щоб уникнути перенавантаження Баварії великою кількістю біженців, які не хочуть інтегруватися в суспільство.  Більше того, політик пропонує ввести в регіоні “надзвичайний стан” щодо біженців, що дозволить відмовляти їм у наданні притулку.

Нагадаємо, що в січневих дебатах Штефан Прочка, депутат від “Альтернативи для Німеччини”, заявив про необхідність виселити мільйон мігрантів, включаючи сирійців та афганців, з Німеччини. За його словами, багато українців не повинні залишатися в країні, і варто забезпечити їхнє повернення на батьківщину. Політик додав, що у ФРН є й “українці, яким не можна тут бути”. Раніше повідомлялося, що Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, який бачив наслідки війни у Дніпрі, Горенці та Ірпені, також наголошував на важливості створення умов для повернення українців додому.

Зменшення виплат українським біженцям в Німеччині

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявляв, щойого країна може запровадити комбінацію пільг для шукачів притулку та інструментів, які спонукатимуть біженців до активного виходу на ринок праці, замість стандартних соціальних виплат по безробіттю. 

У Німеччині українські біженці отримують виплати з безробіття через програму Bürgergeld, яка у 2023 році підтримала 5,5 мільйонів осіб. Ця допомога призначена для малозабезпечених та безробітних, щоб забезпечити їм гідний рівень життя. Минулого року 707,8 тисяч українців, які мають тимчасовий захист, отримували цю допомогу, включно з коштами під час навчання на інтеграції.

Загалом у Німеччині продовжили тимчасовий захист для біженців з України до 4 березня 2026 року, відповідно до рішення Ради Європейського Союзу. Зміни у 24-й параграф Закону щодо термінів перебування українців у Німеччині 22 листопада затвердив Бундесрат.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Українці зможуть платити за світло за пільговим тарифом: нові ліміти та ціни на електроенергію

Кабінет Міністрів України змінив тарифи на електроенергію для частини споживачів. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у…

5 хв. ago

Встигни оформити пай: нові терміни та зміни в податках

В Україні продовжено термін оформлення невитребуваних земельних паїв. Наразі власники та спадкоємці землі можуть оформити…

14 хв. ago

Якою має бути зарплата та стаж в українця, аби в 60 років отримувати понад 10 тис. грн пенсії

В Україні розмір пенсії залежить не тільки від норми страхового стажу чи віку виходу на…

23 хв. ago

Українці мають до липня сплатити податок за “зайві” метри житла

У 2025 році власники житлової нерухомості мають сплатити податок за додаткові квадратні метри до липня.…

31 хв. ago

Дітям 12-13 років хочуть ввести нову вакцину: про що йдеться

З 2026 року в Україні можуть запровадити обов’язкову вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для…

42 хв. ago

8 найкращих продуктів для здоров’я очей

Підтримка здоров'я очей є важливим аспектом загального стану організму. Поліпшити зір та уникнути хвороб можна…

51 хв. ago