Російські страховики відіграють все більшу роль, сприяючи постачанню нафти з країни до Індії, її найбільшого покупця, допомагаючи захистити експортні доходи Москви, незважаючи на західні санкції. Про це пише Reuters із посиланням на дані, отримані з торговельних і судноплавних джерел.
Зазначається, що російські компанії застрахували 60% нафтових вантажів до Індії в липні проти 40% у грудні минулого року.
“Використовуючи російських страховиків, Москва може продавати нафту вище граничної ціни в 60 доларів за барель, яку встановили Група семи (G7), Європейський Союз і Австралія, щоб обмежити доходи Росії від нафти після її вторгнення в Україну. Понад 60% морського експорту російської нафти припадає на Індію”, – йдеться у матеріалі.
Видання уточнює, що західні послуги, такі як доставка та страхування, можуть використовуватися лише для російських вантажів, які продаються за граничною ціною або нижче.
“Раніше цього року Індія продовжила схвалення кількох російських страховиків для надання морського страхування танкерам. … У липні Індія випередила Китай і стала найбільшим покупцем російської нафти, незважаючи на те, що Китай отримує трубопровідні та морські поставки”, – пишуть автори.
Водночас судноплавні компанії з Греції, Об’єднаних Арабських Еміратів та Китаю частіше користуються західним страхуванням при транспортуванні російської нафти.
“Хоча багато західних страховиків припинили покривати поставки російської нафти через побоювання порушення цінової стелі G7, деякі все ще продовжують надавати покриття”, – резюмує ЗМІ.
Найближчим часом вартість проїзду у громадському транспорті Києва підвищувати не планують, хоча у КМДА підрахували…
Ліквідація ТЦК може стати викликом для України, але до мобілізації варто було б підходити інакше. Про це…
Прогноз погоди в Україні вказує на мінливі умови, зокрема можливість випадання снігу в деяких районах.…
Перемовини між Україною та Росією про завершення війни можуть розпочатися у січні наступного року, заявив…
На зміну королеві Єлизаветі II, яка покинула цей світ у вересні 2022 року, на трон…
До кінця листопада 2024 року середня вартість зрідженого вуглеводневого газу в Україні перевищила 35 грн…