Російські страховики відіграють все більшу роль, сприяючи постачанню нафти з країни до Індії, її найбільшого покупця, допомагаючи захистити експортні доходи Москви, незважаючи на західні санкції. Про це пише Reuters із посиланням на дані, отримані з торговельних і судноплавних джерел.
Зазначається, що російські компанії застрахували 60% нафтових вантажів до Індії в липні проти 40% у грудні минулого року.
“Використовуючи російських страховиків, Москва може продавати нафту вище граничної ціни в 60 доларів за барель, яку встановили Група семи (G7), Європейський Союз і Австралія, щоб обмежити доходи Росії від нафти після її вторгнення в Україну. Понад 60% морського експорту російської нафти припадає на Індію”, – йдеться у матеріалі.
Видання уточнює, що західні послуги, такі як доставка та страхування, можуть використовуватися лише для російських вантажів, які продаються за граничною ціною або нижче.
“Раніше цього року Індія продовжила схвалення кількох російських страховиків для надання морського страхування танкерам. … У липні Індія випередила Китай і стала найбільшим покупцем російської нафти, незважаючи на те, що Китай отримує трубопровідні та морські поставки”, – пишуть автори.
Водночас судноплавні компанії з Греції, Об’єднаних Арабських Еміратів та Китаю частіше користуються західним страхуванням при транспортуванні російської нафти.
“Хоча багато західних страховиків припинили покривати поставки російської нафти через побоювання порушення цінової стелі G7, деякі все ще продовжують надавати покриття”, – резюмує ЗМІ.
Сьогодні виповнилося рівно 20 років з моменту загрузки першого відео YouTube – на честь цього платформа починає…
В Україні днями очікується різка зміна погоди. У синоптичному графіку — ротація повітряних мас, пояснила…
За оцінкою МВФ, наявне населення України у 2021 році становило 41,0 млн осіб. У 2022…
Перед смертю Папа Франциск пожертвував 200 тис. євро. Як розповів один з єпископів, Франциск переказав…
Деякі нові автомобілі є занадто дорогими, щоб рекомендувати їх до покупки. Проте на вторинному ринку ці моделі…
Видання Financial Times повідомило, що Україні не вдалося домовитися з інвесторами щодо реструктуризації боргу на 2,6…