Російські атомні підводні човни пропливли 6437 км під арктичним льодом (відео)

16 вересня 2024 року два російські атомні підводні човни “Император Александр III” і “Красноярск” пройшли під льодами Арктики через, загалом, шість арктичних морів у складних льодових умовах. Про це пише Army Recognition.

Підводні човни класів “Ясень-М” (проєкт 885М) і “Борей-А” (проєкт 955А) відіграють ключову роль у модернізації ВМС Росії, але виконують абсолютно різні оперативні функції, відображаючи різні вимоги для ведення тактичної та стратегічної військової кампанії.

Атомний підводний човен “Ясень-М” комплектується крилатими ракетами великої дальності, зокрема “Калібр” і “Онікс”. Його модернізували для встановлення ракети “Циркон”. Така конфігурація дає змогу уражати різні цілі на значних відстанях, зокрема й підводні човни. Такі субмарини можуть нести від 24 до 40 ракет, а пускова система UKSK VLS розроблена для широкого спектра місій. У цих ударних підводних човнів є 10 торпедних апаратів (533 мм), що збільшує їхні можливості ближнього бою проти інших субмарин і кораблів.

Головна особливість Ясень-М — технологія прихованого пересування. Підводний човен оснащений передовими гідроакустичними комплексами, такими як МГК-600 “Іртиш-Амфора”. У підводного човна розширені можливості виявлення при збереженні мінімального рівня шуму. Основна частина корпусу виготовлена з маломагнітної сталі, а засоби шумозаглушення мінімізують акустичні сигнатури.

Згідно зі звітами, підводний човен може працювати зі швидкістю близько 20-28 вузлів (37-51 км/год) у “безшумному режимі”, що може змагатися з деякими з найбільш тихих підводних човнів, як-от американські типу “Вірджинія”. До всього іншого, реактор на Ясені-М розрахований на роботу протягом 25-30 років без дозаправлення.

Клас “Борей-А” — підводний човен з балістичними ракетами, призначений для стратегічного ядерного стримування. На відміну від тактичної спрямованості “Ясеня-М”, “Борей-А” створювався для того, щоб надати Росії надійну можливість другого удару в разі ядерного конфлікту. На кожному “Борей-А” — 16 міжконтинентальних балістичних ракет (БРПЛ) “Булава”, кожна з яких здатна нести 6-10 боєголовок, що забезпечує суттєву ядерну боєзарядність. Їх можна запускати з віддалених підводних позицій, що захищає підводний човен від виявлення.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

В Ірпені з п’ятого поверху гуртожитку вистрибнув голий чоловік. ВІДЕО

Про це повідомляють місцеві Telegram-канали. За даними очевидців, після падіння «трюкач» вижив, але зламав кінцівки.…

4 хв. ago

Стало відомо, яким буде щомісячний платіж за економічне бронювання від мобілізації

Щомісячний платіж за економічне бронювання від служби в українській армії складатиме для чоловіків 20-30 тисяч гривень. Про…

19 хв. ago

Повістки в Україні вручатимуть по-новому: що хочуть змінити

В Україні продовжується процес вручення повісток військовозобов'язаним чоловікам через повномасштабну війну. Наразі цей документ можуть виписати у…

29 хв. ago

Хризантеми восени: як правильно висаджувати квіти

Хризантеми вважаються окрасою будь-якої ділянки. Коли вже все відцвіло, вони можуть бути яскравим промінцем на…

34 хв. ago

Мобілізація в Україні: багатодітні батьки не завжди мають право на відстрочку

Терцентри комплектування (ТЦК), коли ідеться про відстрочку для батьків трьох або більше дітей, звертають увагу на заборгованість…

44 хв. ago

Заморозки вже не за горами: коли зміниться погода

У вересні в Україні очікується поступове зниження температури без різких похолодань. Згідно з повідомленням «ТСН», до кінця…

54 хв. ago