Українські біженці у Польщі отримають трирічні дозволи на проживання: хто матиме на них право

Біженці з України, які рятуються від війни у Польщі, зможуть отримати спеціальної посвідки на проживання на три роки. Новий шлях легалізації у країні запроваджений зі змінами до Закону про допомогу України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни, які набули чинності 1 липня цього року. Подати заяву для отримання дозволу на проживання у Польщі на три роки українці зможуть з 2025 року. 

Про це йдеться на офіційному урядовому порталі Польщі. Наразі українські біженці у Польщі отримують спеціальний статус UKR, який дозволяє їм легально перебувати на території держави та користуватися пільгами. Спеціальна карта побиту на три роки матиме помітку CUKR.Положення щодо цього процесу набудуть чинності із запуском спеціального онлайн-сервісу.

Отримати дозвіл на проживання на 3 роки можна буде особам, які відповідають таким умовам:

  • на 4 березня 2024 р. мали статус UKR;
  • на день подачі заяви на карту побиту мають статус UKR;
  • мали безперервний статус UKR протягом щонайменше 365 днів.

Заява на отримання карти побиту буде подаватися лише в електронній формі за допомогою онлайн-сервісу, який затвердить Голова Управління у справах іноземців, за спеціальною формою, яка буде визначена у відповідному розпорядженні. Правила щодо цього процесу набудуть чинності лише після запуску спеціального онлайн-сервісу.

Детальну інформацію про цей процес буде оприлюднено до запуску онлайн-сервісу, який запланований на наступний рік.

Українцям у Польщі надаватимуть нову допомогу на житло

У Польщі стартує нова ініціатива, яка спрямована на допомогу українським біженцям у переселенні з колективних центрів проживання у самостійне житло. Проєкт називається “Разом до незалежності”. На нього виділили майже 22 мільйони євро. 

Програма реалізується силами Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі, Польського Червоного Хреста і PCPM. 90% загального фінансування надає Єврокомісія. Відповідальність за визначення учасників проєкту та надання їм безпосередньої підтримки покладена на неурядові організації. 

Ольга Степанова

Recent Posts

У YouTube з’явилася кнопка “Хайп”

Головний відеохостинг планети YouTube почав розгортати нову функцію для користувачів. Ця опція пропонує глядачеві зайняти…

13 хв. ago

До 80 тисяч гривень на дім: кияни можуть отримати безкоштовні генератори

Київська міська влада запровадила програму часткової компенсації вартості генераторів та сонячних батарей для багатоквартирних будинків.…

20 хв. ago

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

2 години ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

2 години ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

2 години ago

Ненависть зашкалює: у Львові ТЦКашники ногами мобілізували перехожого

Скандали з представниками ТЦК виникають у різних куточках України. Однак саме на Західній Україні вони "найяскравіші" і…

2 години ago