Найбільше українців: у Словаччині зросла кількість робітників-іноземців

У Словаччині кількість працюючих іноземців за рік зросла на 12%. Про це з посиланням на дані Міністерства праці країни пише видання Trend.

«У Словаччині в період стабільно низького безробіття та після того, як тисячі людей достроково вийшли на пенсію, кількість працевлаштованих іноземців продовжує зростати», – пише видання.

Зазначається, що на кінець квітня 2024 року у країні було офіційно працевлаштовано понад 105 тис. іноземців, більшість із них – громадяни України, їх понад 41 тис. Друге та третє місця за кількістю працевлаштованих мігрантів посідають Сербія та Румунія. Серед країн, що входять до ЄС, найбільшу частку іноземних робітників у Словаччині становлять чехи та угорці.

У Міністерстві праці Словаччини також зазначили, що після пандемії коронавірусу співвідношення кількості іноземців із країн ЄС та третіх країн на словацькому ринку праці значно змінилося. Ще у 2019 році їх частки були приблизно однаковими, а на початку 2024 року іноземці з третіх країн становили вже майже 70% від загальної кількості.

«Роботодавці Словаччини вже давно звертають увагу на брак кваліфікованої робочої сили. За їхніми словами, на ситуацію на ринку праці наприкінці минулого та цього року вплинув достроковий вихід тисяч людей на пенсію»,  – йдеться у публікації.

Нагадаємо, Словаччина є однією з країн ЄС, яка прийняла значну кількість біженців з України. При цьому українці і до 2022 року складали левову частку на ринку іноземної робочої сили. У квітні 2024 року рівень безробіття у Словаччині становив лише 5,96%. Міністерства праці країни зареєструвало приблизно 166 тис. безробітних і понад 87 тис. вакансій.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

4 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

4 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

4 години ago