Частини регіону Перської затоки, як правило, асоціюються з посушливим піском і кондиціонованими мегаполісами, проте днями ці території постраждали від проливних дощів. У вівторок, 16 квітня, в Дубаї всього за один день випала кількість опадів за півтора року: в результаті місто захопила вода, паніка і хаос, пише IFLScience.
Негода, нехарактерна для цього регіону, породила дикі припущення про те, що буря була спричинена зовсім не природним чином, а зійшла на місто внаслідок засівання хмар. Роками вчені шукають способи сповільнити глобальне потепління Землі — геоінженерія, яка передбачає впорскування в хмари аерозолів, які б відштовхували частину сонячної радіації назад у космос, є одним з обговорюваних варіантів.
Процес засівання хмар передбачає розпилення дрібних частинок, наприклад, йодиду срібла в небо. У результаті краплі води матимуть “ядра”, навколо яких вони могли б сходитися. Такий метод сприяє утворенню кристалів льоду, а отже збільшує ймовірність випадання опадів у вигляді дощу і снігу.
Відомо, що Національний центр метеорології ОАЕ (NCM) часто експериментує з методами засівання хмар для розв’язання водних проблем країни. Однак немає жодних доказів того, що спостереження хмар має якесь відношення до дощів, які кілька днів тому ринули на Дубай. Попри всі теорії змов, метеорологи вважають, що буря в Дубаї пов’язана з ширшими погодними умовами.
За словами метеоролога з Університету Редінга, професора Мартена Амбаума, шторм, що наринув на Дубай, ймовірно, є результатом “мезомасштабної конвективної системи”. Простими словами, зливи в місті є частиною серії гроз середнього розміру, викликаних масивними грозовими хмарами, що утворюються внаслідок підйому вологи в атмосферу. Метеоролог зазначає, що подібні системи можуть стати причиною рясних дощів, а коли грози відбуваються на великій території одна за одною, це може призвести до сильних злив. У результаті може статися повінь поверхневих вод, наприклад, як це сталося в аеропорту Дубая.
Професор Амбаум також заявив, що сьогодні у світі не існує технології, яка б могла породити опади такої сили. Ба більше, останнім часом у цьому районі, як запевняють експерти, не проводили жодних операцій із засівання хмар. Зазначимо, що в NCM також підтвердили, що бурі в Дубаї не передувало засівання хмар.
Представники NCM також заявили, що серйозно ставляться до вивчення і використання методу засіву хмар, а тому не проводять подібні досліди під час екстремальних погодних умов. До того ж засів хмар, по суті, може спрацювати лише з хмарами, на ранній стадії формування, перш ніж впаде перша крапля дощу. Якщо гроза вже в самому розпалі, немає жодного сенсу засівати хмари.
На жаль, останнім часом засів хмар часто стає об’єктом теорій змови. Наприклад, у лютому 2024 року засів хмар звинуватили у двох великих штормах у Каліфорнії. Однак місцева влада спростувала це твердження.
На Курахівському напрямку російські окупанти намагаються влаштували відразу два котли для ЗСУ. Росіяни вже окупували…
Якщо ви думали, що Париж — це лише романтика, вино і круасани, то злочинці, озброєні…
Картопля - одна з найпопулярніших і універсальних овочів. Він доступний, недорогий і багатий на поживні…
Небо знову вирішило внести свої корективи в наші буденні турботи. На цьому тижні Сонце підкидає…
У четвер, 21 листопада, речник Пентагону Сабрінга Сінгх заявила, що США підтверджують застосування Росією експериментальної балістичної ракети середньої дальності,…
У Бундесвері створено документ з 1000 сторінок під назвою "Німецький оперативний план", який передбачає підготовку…