“Радіо судного дня” передало рекордну кількість повідомлень: такого не було навіть перед війною

У Росії раптово активізувалася одна з найзагадковіших радіостанцій, яку пов’язують із армією РФ. Так багато повідомлення вона передавала навіть перед початком повномасштабного вторгнення.

Про це повідомляють російські ЗМІ. За їхніми даними йдеться про радіостанцію “УВБ-76” (вона ж “Жужжалка” або “Радіо судного дня”.). Це найвідоміша і загадкова номерна станція в Росії, яка веде мовлення з середини 1970-х років. Зазвичай ефір станції заповнює білий шум, іноді звучать короткі повідомлення з числами і не пов’язаними одне з одним словами (часто іменами), з перших літер яких складаються окремі слова.

Вважається, що радіостанція “УВБ-76” належить Збройним силам РФ, а її сигнал, за різними версіями, надходить із Московської, Ленінградської чи Псковської областей. Але офіційно це не підтверджено. У західних ЗМІ популярна версія, що “жужжалка” є частиною системи “Периметр” (інша назва — “мертва рука”) і у разі ядерної атаки на Росію або втрати зв’язку з військовим командуванням автоматично активує удар у відповідь.

Примітно, що станція відносно рідко “розмовляє”, проте останній серйозний сплеск активності був зафіксований перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну. Почалося все у січні, а за кілька днів до вторгнення в ефір посипався цілий град із повідомлень. Так, 22 лютого передали повідомлення зі словами “нюхостих” та “неудержимый”, а 23 лютого — “можощелк”, “чайхана” та “шиконаст”.

І ось 11 грудня року “жужжалка” знову розговорилася. Всі повідомлення 11 грудня передавалися з 09:09 до 17:14 за московським часом. У ході 24 передач прозвучали 30 слів, у тому числі такі: “азбука”, “нанайка”, “неупругий”, “бильярд”, “геенна”, зустрічалися і незрозумілі, наприклад, “панкосвод”, “онероруст” чи “втузотюк”. У кількох повідомленнях передали ряд слів, так, в одному випадку згадувалися слова “безотходный” и “кризотютя”, в ішому — “кошомох” и “бандеролька”.

Зважаючи на те, що ця станція відома, є люди, які стежать за нею. Так, автор одного з YouTube-каналів записав ефір 11 грудня. Почути те, як працює станція, а також повний список слів можна на відео:

Довідково: до 1992 року слова та фрази в ефірі УВБ-76 звучали раз на кілька років. Надалі радіоаматори фіксували зростання кількості голосових повідомлень. У 2000-х роках станція передавала повідомлення щотижня, інколи ж і щодня. У різний час станція передавала в ефір звуки, схожі на кроки, що човгають, уривки з “Лебединого озера” Петра Чайковського, а в одному випадку пролунав жіночий крик.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Скільки заробляють українські розробники за кордоном (інфографіка)

Медіанні зарплати українських розробників («чисті», після сплати податків), які нині живуть за кордоном, вищі, ніж…

1 хв. ago

Нові тарифи з 1 лютого: комунальники підвищують плату за вивіз сміття

Починаючи з 1 лютого 2025 року, для деяких українців почнуть діяти оновлені тарифи на вивезення…

16 хв. ago

В Україні ситуація з населенням – “катастрофічна”: Der Spiegel назвало причини

Демографічна криза охопила Україну ще до російського вторгнення, однак саме під час війни демографічна ситуація погіршилася катастрофічно,…

25 хв. ago

Не лише 17-річні хлопці. Хто ще має стати на військовий облік до 31 липня 2025 року

З 1 січня 2025 року в Україні запроваджується автоматична постановка на військовий облік для юнаків,…

34 хв. ago

Банки посилюють контроль над рахунками: хто зможе робити перекази без проблем

Національний банк України ввів обмеження на карткові перекази, спрямовані на боротьбу з тими, хто прагне…

42 хв. ago

“Найтемніший будинок” у Британії продають: усередині він майже повністю чорний

У Великій Британії виставили на продаж будинок, який називають одним із найтемніших у країні. Ззовні…

53 хв. ago