Про 3 найдешевші країни Європи для життя та актуальні ціни в них розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.
У світлі останніх економічних показників експерти визначили Болгарію, Румунію та Польщу як найкращі країни для економних людей, які планують переїхати у 2024 – 2025 році. Ці країни характеризуються нижчими цінами на житло, продукти та одяг.
Якщо не витрачати кошти на зайве й оплачувати оренду, купувати базові продукти та мінімум одягу, середня вартість життя в місяць буде такою:
Відносна бюджетність робить названі країни привабливими для студентів, цифрових кочівників та всіх, хто шукає більш доступне середовище проживання.
Варшава є найдорожчим містом у Польщі для оренди квартири, середня вартість якої зросла до 3 800 злотих на місяць. На противагу цьому, Вроцлав та Гданськ пропонують більш доступні варіанти, з середньою вартістю оренди близько 3 000 злотих та 2 995 злотих на місяць відповідно.
Тим часом Бидгощ утримує титул міста з найбюджетнішою орендою – 1 967 злотих на місяць.
Польща, Варшава
У невеликих містечках Румунії на ринку оренди є чіткий діапазон цін на однокімнатні квартири, які зазвичай коштують від 250 до 350 євро на місяць. Для тих, хто шукає більше простору, доступні двокімнатні квартири, ціни на оренду яких коливаються від 350 до 500 євро на місяць.
У столиці країни – Бухаресті – ціни на оренду житла залишаються значно вищими порівняно з іншими регіонами. Так, однокімнатну квартиру в місті можна зняти за 400 – 600 євро на місяць.
У 2024 році ціни на житло по всій Болгарії демонструють значні регіональні відмінності. У столиці країни – Софії – вартість оренди однокімнатної квартири коливається від 400 до 700 євро на місяць. Тим часом популярні курортні міста Варна та Бургас пропонують дещо доступніші варіанти, з ціною оренди від 300 до 500 євро на місяць.
А в гірських районах можна знайти ще доступніші варіанти житла, де місячна орендна плата коливається від 250 до 400 євро. Тоді як в сільських регіонах є житло навіть за 150 євро на місяць.
Згідно з даними Євростату, ціни на продукти в країнах Європейського Союзу значно різняться. Румунія виділяється як одна з найдоступніших країн, де ціни на продукти становлять приблизно 72% від середнього показника по ЄС.
Водночас Болгарія та Польща також відзначаються конкурентоспроможними цінами, особливо на основні категорії продуктів, такі як хліб, м’ясо та молочні продукти.
Болгарія, Софія
Порівняння цін:
Румунія, Бухарест
Західна Європа вже давно визнана одним із найдорожчих регіонів для проживання.
Так, Ірландія, Данія та Люксембург вимагають значних доходів для підтримання комфортного рівня життя. А витрати на житло та харчування тут є одними з найвищих в Європейському Союзі:
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…