Біженці не збираються назад в Україну: повернеться лише третина

Українські біженці, які були змушені залишити країну через війну, не поспішають повертатися додому. Лише 30-40% з них наразі готові повернутися в Україну, хоча на початку війни такий намір мали понад 70%. Про це в інтерв’ю для “Суспільного” розповів соціолог і ректор Київської школи економіки Тимофій Брік.

За словами Бріка, рішення про повернення визначають три ключові фактори: безпека, можливість знайти роботу та почуття національної ідентичності. Останній фактор, як підкреслює соціолог, відіграє вагому роль для українців, які прагнуть зберегти свій зв’язок із рідною культурою. Втім, якщо країна не може забезпечити безпечне та стабільне майбутнє для людей та їхніх родин, це серйозно знижує бажання повернутися.

Ще одним вирішальним фактором для багатьох біженців є потреба забезпечити гідне майбутнє для своїх дітей. Без стабільних умов роботи та економічної стабільності, які можуть гарантувати постійний дохід і соціальні гарантії, біженці розглядають інші країни для проживання. На думку Бріка, українці, які вже адаптувались за кордоном, не завжди розглядають повернення навіть при погіршенні умов у країнах, де вони зараз перебувають.

«Якщо людина не має економічного стимулу, їй краще шукати кращих умов, і це не обов’язково буде Україна», — пояснив Брік. Соціолог також зазначив, що навіть у разі змін у гостинності в країнах, де зараз перебувають біженці, багато хто обирає інші напрями, такі як Німеччина, Італія, Канада чи США.

Попри те, що частина українців і надалі бачить своє майбутнє в Україні, Брік наголошує на важливості національної ідентичності. Багато з тих, хто залишив Україну, намагаються зберегти свій зв’язок з рідною культурою, і саме це часто утримує їх від остаточної асиміляції за кордоном.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

7 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

14 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

21 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

30 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

39 хв. ago

Путін хоче повністю окупувати Донбас, Запоріжжя і Херсонщину до кінця 2025 року – Welt

Кремль має намір зробити все можливе, щоб до 2026 року повністю захопити Донецьку, Луганську, Запорізьку та…

47 хв. ago