Байден та Сі Цзіньпін домовились: ядерну зброю контролюватимуть люди, а не ШІ

На саміті в Перу 16 листопада відбулася важлива зустріч між президентом США Джо Байденом та головою КНР Сі Цзіньпіном. Це була їхня остання зустріч у рамках поточного терміну Байдена, і на ній обговорювались питання, від яких залежить безпека світу. Основною темою стало спільне рішення: питання ядерної зброї мають залишитися під контролем людини, а не штучного інтелекту (ШІ). Про це повідомило агентство Reuters.

“Обидва лідери підтвердили необхідність зберегти людський контроль над прийняттям рішень щодо застосування ядерної зброї”, — йдеться у заяві Білого дому. Це справді знаковий момент, коли два найбільших гравці світової політики вирішують зберегти традиційний контроль над одним з найнебезпечніших інструментів на планеті.

Крім цього, Байден і Сі наголосили на необхідності ретельного вивчення ризиків використання ШІ в військовій сфері. Здається, обидва лідери починають усвідомлювати, що технології, хоч і спрощують життя, можуть стати серйозною загрозою, особливо якщо мова йде про безпеку.

За даними Reuters, хоча неясно, чи приведуть ці заяви до подальших переговорів чи конкретних дій, сам факт того, що США і Китай досягли домовленостей у такій складній сфері, є кроком вперед. Адже обговорення тем, де довгий час не було жодного прогресу, може бути початком нової ери співпраці. Ідеться тут про ядерне озброєння та стрімкий розвиток штучного інтелекту.

Щодо ядерної зброї, Вашингтон вже не один місяць тисне на Пекін, закликаючи Китай до співпраці у сфері контролю над ядерним озброєнням. У листопаді обидві країни навіть поновили офіційні переговори з цього питання, проте діалог швидко зайшов у глухий кут. Останнім часом США навіть не приховують розчарування через небажання Китаю йти назустріч у цій важливій справі. Наразі очікувати офіційних переговорів у цій сфері не варто, хоча неформальні обговорення між країнами все ж тривають.

Що ж до штучного інтелекту, у травні цього року США і Китай вперше провели офіційні двосторонні переговори у Женеві. Хоча вони торкалися розвитку ШІ у військовій сфері, питання контролю за прийняттям рішень щодо ядерної зброї поки не обговорювалось.

Але ядерне питання — не єдина тема, яка хвилює Байдена. Під час зустрічі він висловив свою позицію щодо участі військ КНДР у підтримці російської агресії проти України. Байден засудив відправку північнокорейських військових, наголосивши, що це небезпечне розширення незаконної війни РФ проти України і може мати серйозні наслідки для глобального миру.

Також президент США висловив “глибоку стурбованість” щодо постійної підтримки Китаєм оборонно-промислової бази Росії. Це питання, здається, теж лишається однією з тем, які піднімаються на кожній зустрічі на високому рівні між США і Китаєм.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Онук вирішив прибрати старий гараж бабусі й знайшов там справжній скарб: що там було

Молодий чоловік на ім'я Ерієгін знайшов у занедбаному гаражі своєї бабусі справжній скарб. Хлопець вирішив…

5 години ago

Знадобиться лише 15 хвилин: відомий шеф-кухар розповів, як правильно варити рис

Рис є універсальним гарніром, який ідеально доповнить м'ясні та рибні страви. Проте інколи його не виходить…

5 години ago

Судоми в литках уночі: чому виникають і що робити, щоб не зіпсувати сон

Судоми в литкових м'язах під час сну – досить поширене явище, що викликає різкий біль…

5 години ago

В яких 4 країнах дуже хочуть бачити туристів: небанальні місця для незабутньої подорожі

У світі є країни, які відкрито приймають мандрівників, забезпечуючи їх незабутнім досвідом гостинності, бо їхня…

5 години ago

Вчені пояснили, чи можна посивіти від страху за декілька хвилин

Ми досить часто чуємо такі фрази: "зняв шапку, а все волосся вже сиве", "вийшов звідти…

5 години ago

Тиждень рекордних обвалів: як змінилися ціни на золото, срібло та мідь

Дорогоцінні метали завершили черговий тиждень на ринку із суттєвими втратами. На золото, срібло та мідь…

5 години ago