Ще одна велика галузь сировинної промисловості Росії має проблеми з продажами за кордон на тлі посилення американських санкцій і масового блокування банківських платежів.
Слідом за вугільними компаніями, які у січні–червні втратили майже п’яту частину експорту (17%, за оцінками Kpler), з різким падінням відвантажень на зовнішні ринки зіткнулися російські металурги.
У першому півріччі вивезення металів на експорт залізницею скоротилося на 14%, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на статистику РЗ. Порівняно з січнем-червнем минулого року металурги втратили понад 2 млн. тонн експорту, загальний обсяг якого зменшився до 13,1 млн. тонн.
Найбільших втрат зазнали підприємства ТМК — найбільшого в Росії виробника сталевих труб. Експорт Першоуральського новотрубного заводу впав на 21%, а Челябінського трубопрокатного заводу (ЧТПЗ) та Волзького трубоного заводу (ВТЗ) — більш як удвічі (на 57% та 58% відповідно). “Сєвєрсталь” мільярдера Олексія Мордашова зафіксувала обвал експорту на 24%, “Мечел” – 23%, а заводи Evraz – 7-20%.
Трохи менше експорту — 4% і 8% відповідно — втратили Новолипецький металургійний комбініт (НЛМК) та Магнітогорський металургійний комбінат (ММК), випливає із статистики РЗ.
Торік, за даними Федеральної митної служби, продаж металів за кордон приніс до Росії $60 млрд, або сьому частину всіх експортних доходів економіки, які ЦП оцінив у $423 млрд — на $130 млрд менше, ніж 2022-го.
Цього року уряд прогнозував зростання експорту до $471 млрд, проте суттєво знизив оцінку у квітні (до $428 млрд), коли російські компанії зіштовхнулися з проблемами у проведенні платежів, а спроби домовитися з банками «дружніх» країн зайшли в глухий кут.
Через банківські проблеми принаймні дві великі російські металургійні компанії почали намагатися здійснювати розрахунки через криптовалюту, розповідали Bloomberg у травні знайомі із ситуацією джерела. За їх даними, для цих цілей використовуються прив’язані до долара стейблкоїни (USDT), а головним напрямом крипторарахунків став Китай.
США стежать за спробами Росії розплачуватись криптовалютою у міру ускладнення традиційних розрахунків, заявила міністр фінансів Джанет Йеллен. Він додала, що це «стає приводом для занепокоєння» у міру того, як санкції «усі болючіше б’ють» по російській економіці.
Нагадаємо, найбільший у Росії проект з виробництва зрідженого природного газу – “Арктик СПГ – 2” “Новатека” – опинився на межі краху.
Через американські санкції, які позбавили проект покупців, інвесторів та обладнання, «Новатек» був змушений розпочати різке скорочення видобутку газу для «Арктик СПГ — 2» на Гиданському півострові, повідомляє Reuters.
За його даними, у травні видобуток на проекті склав лише 55 млн кубометрів газу і скоротився вчетверо порівняно з квітнем (215 млн кубів). У грудні, за даними «Відомостей», «Новатек» видобував 425 млн кубометрів на місяць для «Арктік ЗПГ — 2» і з них змушений був зупинити майже 90% видобутку.
Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…