Рекордний шторм змінив температуру кипіння води та зіпсував смак чаю: як це сталося

Рекордні шторми загрожують життю людей та інфраструктурі, а збитки від них можуть сягати мільярдів доларів. При цьому вчені попереджають, що в міру закипання планети на нас чекають дедалі екстремальніші шторми й урагани, що лише погіршить ситуацію. Однак минулого року дослідники помітили ще один дивовижний наслідок шторму — він зіпсував чай, пише The Guardian.

Дослідники виявили, що в листопаді минулого року мільйони британців були змушені пити неякісний чай. Причиною став рекордний шторм “Кіаран”, що обрушився на Велику Британію. Унаслідок чого вода в Редингу закипала за нижчої температури — лише 98°C. Зазначимо, що експерти з чаю рекомендують для заварювання температуру в 100°C для вилучення повного смаку чайного листя.

Цю аномалію помітили метеорологи з Університету Редінга. Відомо, що для закипання води атмосферний тиск має відповідати тиску пари рідини. Однак падіння атмосферного тиску під час поганої погоди, наприклад шторму, є цілком звичайним явищем.

Спостереження показують, що в день шторму тиск барометра впав до 956,0 мілібара — цей показник став найнижчим, зареєстрованим з моменту вимірювання 952,1 мілібара в лютому 1989 року, а до цього попереднє настільки низьке значення було понад 200 років тому, коли в грудні 1821 року був виміряний тиск у 946 мілібарів.

За словами співавтора дослідження, аспіранта Калеба Міллера, вранці 2 листопада 2023 року він встановив своє обладнання метеорологічного факультету для вимірювання температури кипіння. Вчений зазначає, що як експериментатор він не міг відмовити собі в можливості проведення вимірювань властивостей киплячої води за низького атмосферного тиску.

Вчений провів низку експериментів, використовуючи датчики температури та стандартного електричного чайника. У результаті вони з командою змогли порівняти отримані результати з попередніми точками кипіння, спостережуваними за різних умов, але з використанням того самого апарату.

Команда також об’єднала дані про погоду з різних джерел, щоб визначити ширший регіональний вплив урагану на температуру кипіння. У результаті вчені змогли відстежити, як мінімальний тиск пересувався на північний схід регіону вранці, що збігалося з типовим часом для сніданку.

За словами іншого співавтора дослідження Алека Беннетта, подібні ефекти рідко спостерігаються в густонаселених районах. Однак сам по собі вплив на температуру кипіння давно відомий альпіністам, але тепер вчені змогли вивчити його в розрізі області.

Ольга Степанова

Recent Posts

Дорогою жалять медузи: 13-річна дівчинка щодня плаває до школи на серфінгу (фото)

13-річна Елсі Берріман щодня плаває до школи на серфінгу з Гейла до Карбіс-Бей у Корнуоллі…

2 хв. ago

Чоловіка заарештували за те, що він анонімно телефонував дружині 100 разів на день і мовчав

38-річного жителя Японії, який переслідував телефоном власну дружину, анонімно дзвонячи їй понад 100 разів на…

9 хв. ago

“Жав сотку від грудей”: ТЦК під час рейду в спортзал виявили ухилянта з інвалідністю

В Закарпатській області працівники ТЦК провели рейд по місцевих ресторанах та спортзалах в Ужгороді. Там…

18 хв. ago

В одному з готелів Києва є укриття на випадок ядерної війни — як воно виглядає

В готелі "Україна" в центрі Києва є укриття радянських часів з позначкою, що воно в…

27 хв. ago

Побитий військовий зі Сміли: “Я хотів розібратись по-нормальному, а мені призначали зустріч в лісі”

Ветеран з Черкащини, Анатолій Гончаренко, якого днями було побито у Смілі місцевими мешканцями, розповів нові, досі невідомі подробиці цієї гучної…

35 хв. ago

У Анджеліни Джолі здали нерви: тільки подивіться на її прикид

Анджеліна Джолі знову опинилася в центрі уваги – і, як завжди, не з власної волі. Схоже,…

44 хв. ago