Рекордний шторм змінив температуру кипіння води та зіпсував смак чаю: як це сталося

Рекордні шторми загрожують життю людей та інфраструктурі, а збитки від них можуть сягати мільярдів доларів. При цьому вчені попереджають, що в міру закипання планети на нас чекають дедалі екстремальніші шторми й урагани, що лише погіршить ситуацію. Однак минулого року дослідники помітили ще один дивовижний наслідок шторму — він зіпсував чай, пише The Guardian.

Дослідники виявили, що в листопаді минулого року мільйони британців були змушені пити неякісний чай. Причиною став рекордний шторм “Кіаран”, що обрушився на Велику Британію. Унаслідок чого вода в Редингу закипала за нижчої температури — лише 98°C. Зазначимо, що експерти з чаю рекомендують для заварювання температуру в 100°C для вилучення повного смаку чайного листя.

Цю аномалію помітили метеорологи з Університету Редінга. Відомо, що для закипання води атмосферний тиск має відповідати тиску пари рідини. Однак падіння атмосферного тиску під час поганої погоди, наприклад шторму, є цілком звичайним явищем.

Спостереження показують, що в день шторму тиск барометра впав до 956,0 мілібара — цей показник став найнижчим, зареєстрованим з моменту вимірювання 952,1 мілібара в лютому 1989 року, а до цього попереднє настільки низьке значення було понад 200 років тому, коли в грудні 1821 року був виміряний тиск у 946 мілібарів.

За словами співавтора дослідження, аспіранта Калеба Міллера, вранці 2 листопада 2023 року він встановив своє обладнання метеорологічного факультету для вимірювання температури кипіння. Вчений зазначає, що як експериментатор він не міг відмовити собі в можливості проведення вимірювань властивостей киплячої води за низького атмосферного тиску.

Вчений провів низку експериментів, використовуючи датчики температури та стандартного електричного чайника. У результаті вони з командою змогли порівняти отримані результати з попередніми точками кипіння, спостережуваними за різних умов, але з використанням того самого апарату.

Команда також об’єднала дані про погоду з різних джерел, щоб визначити ширший регіональний вплив урагану на температуру кипіння. У результаті вчені змогли відстежити, як мінімальний тиск пересувався на північний схід регіону вранці, що збігалося з типовим часом для сніданку.

За словами іншого співавтора дослідження Алека Беннетта, подібні ефекти рідко спостерігаються в густонаселених районах. Однак сам по собі вплив на температуру кипіння давно відомий альпіністам, але тепер вчені змогли вивчити його в розрізі області.

Ольга Степанова

Recent Posts

Яке питання ставить Ілон Маск під час кожної співбесіди, щоб виявити брехуна

Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…

7 хв. ago

В Ісландії через виверження вулкана евакуювали популярний курорт

Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…

16 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: що відомо

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

17 хв. ago

Росіяни змушують українців здавати кров для армії РФ

Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…

30 хв. ago

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

44 хв. ago

Мобілізація по-новому: коли не доведеться йти у ТЦК

Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…

54 хв. ago