Цього не афішують: що відбувається, коли пасижир помирає в літаку

Щодня мільйони людей подорожують повітряним транспортом. Отже за такого масштабу просто неможливо уникнути ситуацій, коли на борту літака хтось помирає з природних причин чи через нещасний випадок. Саме тому екіпажі пасажирських літаків мають чіткий алгоритм дій на випадок смерті пасажира, пише Express.

Досвідчений борт-менеджер великої європейської авіакомпанії та в минулому член екіпажу авіакомпанії Emirates Джей Роберт розповів, що у разі смерті пасажира в дію вступають інструкції, встановлені Міжнародною асоціацією повітряного транспорту.

Так, в першу чергу бортпровідник повинен негайно повідомити капітана екіпажу про смерть пасажира, аби той сповістив аеропорт призначення, і профільні служби на землі були готові забрати тіло після приземлення.

Після цього екіпаж повинен “надати мертвому тілу пристойності”, перемістивши його в порожній прохід, накривши шторами або ковдрами та приглушивши освітлення.

Екіпажу рекомендується перемістити тіло якомога далі від інших пасажирів, наприклад, на порожнє місце в незаповненій частині салону. Але в менших літаках з меншим простором та на заповнених маршрутах може бути справді складно віддалити труп від інших пасажирів. В такому випадку тіло повинно залишитися там, де є, аби лиш воно не блокувало проходи та аварійні виходи.

За наявності мішка для трупів померлого слід помістити в нього. В іншому випадку тіло накривають ковдрою і закривають йому очі, якщо ті залишилися розплющеними. Тіло також пристібають ременем безпеки або іншим доступним обладнанням, аби воно не переміщувалося у випадку турбулентності чи під час посадки.

За словами Роберта, чим більшою є кількість пасажирів на борту і чим тривалішим є переліт, тим вищою стає імовірність смерті пасажира. 

“Пасажири перебувають у середовищі під тиском, сидять тривалий час, що часто може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Ми не медичні працівники, і хоча ми навчені таким випадкам, це не полегшує, коли хтось помирає на борту”, – каже він.

Як зазначає Express, у 2013 році дослідники підрахували, що на кожні 604 польоти траплялася одна невідкладна медична ситуація. 

Романчук Микола

Recent Posts

Тепер дорожче: у скільки обійдеться закордонний паспорт у 2025-му

Українці, які бажають оформити закордонний паспорт, можуть легко це зробити. Однак важливо зазначити, що у…

7 секунд ago

Пробуджує і спалює жир: “ідеальне” 5-хвилинне тренування для ранку

Сертифікований персональний тренер Тайлер Рід розповів, яке 5-хвилинне тренування, що ідеально розганяє метаболізм, підвищує рівень енергії…

9 хв. ago

Газ, опалення та вода подорожчають: коли зростуть тарифи на комуналку в Україні

Національний банк України припускає підвищення тарифів на комунальні послуги в наступні роки, зокрема з 2026 року. Про…

17 хв. ago

Мобілізація жінок: хто має стати на військовий облік

Військовозобов'язані жінки в Україні - що потрібно знати?Жінки-медики та фармацевтки мають обов'язково стати на військовий…

24 хв. ago

Американці вважають другий термін Трампа у Білому домі «лякаючим»

Американці, зокрема деякі республіканці, дедалі більше втрачають віру в Дональда Трампа з низки ключових питань.…

33 хв. ago

Читець по губах розсекретила попередження Трампа Макрону: ти не повинен тут бути

Президент США Дональд Трамп перед бесідою з Володимиром Зеленським у Римі зробив попередження Еммануелю Макрону. Він…

40 хв. ago