Люди є всеїдними за своєю природою. Їхні зуби та травна система розвивалися так, щоб дозволяти їм їсти як рослинну, так і тваринну їжу. Однак деякі індивіди дотримуються певних дієт. Скотт Треверс, еволюційний біолог з Ратгерського університету, в своїй статті для Forbes розповів, що серед тварин також є представники, котрі обирають певний тип їжі.
Кажан-вампір – кровожерливий ссавець
Зазвичай тварини не обирають рідку їжу, але кажан-вампір – виняток. Це єдині ссавці, що живляться лише кров’ю.
Треверс повідомив, що ці кажани мешкають у Центральній та Південній Америці, і мають безліч спеціальних адаптацій, що дозволяють їм дотримуватися такої екстравагантної дієти. Вони використовують теплові датчики в носі для виявлення вен на шкірі жертви та мають гострі зуби, які дозволяють робити безболісні надрізи.
Коала – гурман, що віддає перевагу евкаліпту
Коали практично виключно харчуються листям евкаліпта, що є малопоживним і містить токсини. Їхня травна система дуже адаптована для переробки цього їдкого листя, включаючи велике товсте кишківник, що допомагає їм отримувати необхідні поживні речовини.
Біолог також зазначив, що коали є дуже вибагливими у виборі різновидів евкаліптів, що ще більше обмежує їхній раціон.
Земляний вовк – гієна, що не може жувати м’ясо
Земляний вовк, що належить до родини гієнових, живе в Африці, зокрема на сході та півдні континенту. Вони переважно харчуються термітами, яких здатні споживати до 300 000 за ніч, використовуючи свої довгі й липкі язики.
Треверс розповів, що земляні вовки не можуть жувати м’ясо через слабко розвинені зуби.
Велика панда – поціновувач бамбука
Хоча великі панди є м’ясоїдними за своєю природою, їхній раціон складається майже повністю з бамбука. Вони можуть з’їдати до 40 кг цієї рослини на день, маючи потужні щелепні м’язи, що дозволяють їм ефективно перетравлювати бамбук.
Шуліка-слизнеїд – фанат равликів
Цей вид шуліки, який мешкає у водно-болотних угіддях Флориди та Латинської Америки, харчується майже виключно яблучними равликами. Його спеціалізований довгий дзьоб допомагає витягувати равликів з їхніх раковин. Однак така вузька дієта робить шуліку вразливим до змін у популяції равликів.
Безсоння та труднощі із засинанням – поширена проблема, і одна з найбільших помилок, яку роблять…
Мешканець міста Тайнань, Тайвань, спричинив чималий ажіотаж, розклавши на узбіччі суму, еквівалентну понад 7,5 млн гривень. Про…
Персонал готелів щодня стикається з сотнями клієнтів, кожен із яких має свої звички та уявлення…
Багато українських споживачів газу повідомляють про отримання повідомлень про заборгованість за сумами, які вони не…
Нове дослідження науковців із Гетеборзького університету та Інституту Альфреда Вегенера вказує на потенційно небезпечні наслідки…
У Великій Британії рішення уряду припинити прийом заяв на продовження віз за програмою Homes for…