Захід близький до поразки у війні: чому Путін та Сі все правильно прорахували

Доки автократії узгоджують плани з повалення світового порядку, Захід стоїть на порозі розколу, оскільки переможець американських виборів Дональд Трамп вже анонсував курс на економічну та політичну самоізоляцію Америки. А без єдності та рішучих кроків про перемогу країн демократичного табору говорити не доводиться. Про це пише “The Wall Street Journal”.

“На даний момент єдність автократій, мабуть, сильніша за єдність демократій. Іде боротьба між автократіями та демократіями, і автократії мають переможну руку”, — зазначив начальник оборони Нідерландівгенерал Онно Айхельсхайм.

Той факт, що Росія, Китай, Іран і Північна Корея мають різні політичні системи та ідеології, і вони не створили формальний альянсу, як НАТО, ймовірно став причиною недооцінки цього блоку країнами Заходу.

“Ми колективно, мабуть, недооцінили масштаби цієї нової осі та стратегічний вплив, який вона має на всіх нас. Ми потрапили в пастку, розглядаючи кожен компонент ізольовано, і не бачачи зв’язків між ними та глибокого зв’язку між одним театром та іншим… Ми не скоригували своє мислення та не врахували масштаб їхніх стратегічних амбіцій”, – сказав нещодавно керівник національної розвідки Австралії Ендрю Ширер.

Він зазначив, що держави Осі під час Другої світової війни – Німеччина, Італія та Японія – також не дійшли згоди щодо ключових питань. Наприклад, Японія не поділяла бажання Гітлера знищити євреїв і не приєдналася до його нападу на Радянський Союз. Проте, діючи разом, ці країни небезпечно наблизилися до того, щоб захопити Європу та Азію. Вони зазнали поразки в основному тому, що США володіли наймогутнішою промисловою базою на планеті.

Однак сьогодні США вже не ті, що раніше. Америка вже зараз нездатна у повній мірі забезпечити зброєю Україну та Ізраїль, хоча масштаб цих конфліктів є обмеженим у світовому вимірі. Замовлення для Тайваню теж затримуються. 

У звіті, опублікованому в липні, уповноважена Конгресом Комісія з національної оборонної стратегії виявила, що Китай випереджає США, коли справа доходить до військового виробництва, і що оборонно-промислова база Америки не в змозі задовольнити потреби США та союзників.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Як ФОПам отримати витяг з ЄДР у “Дії”: покрокова інструкція

Фізична особа-підприємець (ФОП) має можливість отримати витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців…

20 секунд ago

Землю з минулого року накриває потужна магнітна буря: коли вона закінчиться

Землю накриває потужна магнітна буря ще з 30 грудня та триває вже сьомий день. Стало…

8 хв. ago

Вже відомо про 30 хворих: ще в одній країні виявили зараження новим метапневмовірусом

Світом шириться звістка про новий вірус. Раніше його виявили у Китаї, але тепер відомо, що…

15 хв. ago

5000 гривень на оплату комуналки: хто отримає допомогу у 2025 році

Українці можуть одержати грошову допомогу у розмірі 5 тисяч гривень. Кошти надаються на оплату житлово-комунальних…

24 хв. ago

Жоден командир не хоче йти в бій з непідготовленим бійцем: в Нацгвардії про мобілізацію

В окремі місяці поповнення підрозділів Національної гвардії відбувається через рекрутинг - 40% новобранців, а через мобілізацію –…

33 хв. ago

Невизнане Придністров’я на межі енергетичного колапсу: міста можуть залишитись без води

У невизнаному Придністров'ї через віялові відключення електроенергії можливі перебої з водопостачанням, зокрема на верхніх поверхах багатоповерхівок. Про…

41 хв. ago