Захід близький до поразки у війні: чому Путін та Сі все правильно прорахували

Доки автократії узгоджують плани з повалення світового порядку, Захід стоїть на порозі розколу, оскільки переможець американських виборів Дональд Трамп вже анонсував курс на економічну та політичну самоізоляцію Америки. А без єдності та рішучих кроків про перемогу країн демократичного табору говорити не доводиться. Про це пише “The Wall Street Journal”.

“На даний момент єдність автократій, мабуть, сильніша за єдність демократій. Іде боротьба між автократіями та демократіями, і автократії мають переможну руку”, — зазначив начальник оборони Нідерландівгенерал Онно Айхельсхайм.

Той факт, що Росія, Китай, Іран і Північна Корея мають різні політичні системи та ідеології, і вони не створили формальний альянсу, як НАТО, ймовірно став причиною недооцінки цього блоку країнами Заходу.

“Ми колективно, мабуть, недооцінили масштаби цієї нової осі та стратегічний вплив, який вона має на всіх нас. Ми потрапили в пастку, розглядаючи кожен компонент ізольовано, і не бачачи зв’язків між ними та глибокого зв’язку між одним театром та іншим… Ми не скоригували своє мислення та не врахували масштаб їхніх стратегічних амбіцій”, – сказав нещодавно керівник національної розвідки Австралії Ендрю Ширер.

Він зазначив, що держави Осі під час Другої світової війни – Німеччина, Італія та Японія – також не дійшли згоди щодо ключових питань. Наприклад, Японія не поділяла бажання Гітлера знищити євреїв і не приєдналася до його нападу на Радянський Союз. Проте, діючи разом, ці країни небезпечно наблизилися до того, щоб захопити Європу та Азію. Вони зазнали поразки в основному тому, що США володіли наймогутнішою промисловою базою на планеті.

Однак сьогодні США вже не ті, що раніше. Америка вже зараз нездатна у повній мірі забезпечити зброєю Україну та Ізраїль, хоча масштаб цих конфліктів є обмеженим у світовому вимірі. Замовлення для Тайваню теж затримуються. 

У звіті, опублікованому в липні, уповноважена Конгресом Комісія з національної оборонної стратегії виявила, що Китай випереджає США, коли справа доходить до військового виробництва, і що оборонно-промислова база Америки не в змозі задовольнити потреби США та союзників.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Новий удар: вартість електроенергії піднімуть до 9 гривень за кіловат

Тариф на електроенергію для населення в Україні можуть підняти до 9 гривень за кіловат у…

2 хв. ago

Точні дати ймовірного пуску ракет “Орєшнік”: коли Росія може завдати удару по Україні

Аналітичні ресурси та Пентагон повідомили, що Росія може готувати удар по Україні балістичною ракетою середньої…

9 хв. ago

Bitcoin пробив новий історичний максимум: яка вартість валюти

16 грудня курс біткоїна подолав нову історичну позначку в 106 тисяч доларів. Це сталося на тлі пропозиції …

15 хв. ago

Стерли Крим. “Квартал 95” потрапив у гучний скандал через дивну карту України

Студія "Квартал 95" знову опинилася в центрі уваги через скандал. Цього разу мережа "гудить" через…

25 хв. ago

Суд конфіскує майно депутата-«ляшківця», якого обдарував американець

Депутат Хмельницької обласної ради від Радикальної партії Ляшка Олександр Тарасюк порушив обмеження щодо отримання подарунків,…

28 хв. ago

Такі долари не вдасться здати в обмінники та банки: що обов’язково слід перевірити

Українські банки та обмінники можуть не приймати деякі купюри іноземних валют – у т.ч., долари. Причому…

42 хв. ago