До повернення Дональда Трампа в Білий дім залишилося лише два місяці, і новообраний президент вже веде активну юридичну кампанію, подавши численні позови проти медіакомпаній і видавництв, які критикували його.
Як повідомляє The Guardian, за кілька днів до президентських виборів адвокат Трампа, Едвард Ендрю Пальцик, направив лист до New York Times і Penguin Random House з вимогою відшкодувати збитки на суму 10 мільярдів доларів за статті, що критикують Трампа.
Цей лист став частиною серії позовів проти інших медіа, які Трамп звинуватив у політичному цькуванні.
У листі авторів статей Пітера Бейкера, Майкла С. Шмідта, Сюзанни Крейг та Расса Бюттнера звинувачують у “неправдивих і наклепницьких заявах” щодо Трампа, зазначаючи, що New York Times є “потужним рупором демократичної партії”, яка займається наклепом проти політичних опонентів в промислових масштабах.
Згідно з інформацією ЗМІ, в листі згадуються дві конкретні статті Бюттнера і Крейга, що стосуються їхньої книжки “Щасливий невдаха: як Дональд Трамп розтринькав статки свого батька та створив ілюзію успіху”.
Також у листі згадуються стаття Бейкера від 20 жовтня під назвою “Для Трампа ціле життя скандалів наближає момент суду”, а також стаття Шмідта від 22 жовтня під назвою “Як наближаються вибори, Келлі попереджає, що Трамп правитиме як диктатор”.
У листі до New York Times видання звинувачують у “спробах принизити і зганьбити всесвітньо відомий бренд Трампа, який споживачі асоціюють із досконалістю, розкішшю та успіхом у таких сферах як розваги, гостинність, нерухомість та інші галузі”. Також видання звинувачують у зловмисному наклепі і приниженні Трампа як кандидата на вищу державну посаду в США.
Окрім New York Times, Penguin Random House і Daily Beast, Трамп і його адвокати подали позов проти телеканалу CBS News, стверджуючи, що інтерв’ю з Камалою Гарріс, яке транслювалося 7 жовтня в програмі “60 Minutes”, було відредаговано таким чином, що воно стало “втручанням у вибори”.
Тим часом Трамп звернувся до Федеральної виборчої комісії зі скаргою на Washington Post, звинувативши видання в незаконних пожертвуваннях на користь кампанії Гарріс. Washington Post, яка цього року оголосила про відмову підтримувати будь-якого політичного кандидата за вказівкою свого власника Джеффа Безоса, спростувала звинувачення, назвавши їх “некоректними” і “необґрунтованими”.
У відповідь на неодноразові напади Трампа на журналістів та його спроби вчинити тиск на пресу, Комітет із захисту журналістів зазначив, що погрози Трампа є “явною і прямою загрозою для свободи ЗМІ”.
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…