Уряд Швеції виступ з ініціативою збільшити виплати для тих біженців, які будуть повертатися на Батьківщину. Це стосується і українців. З 2026 року мігранти у Швеції, які вирішать повернутися у рідну країну, зможуть отримати близько 34 тисяч євро допомоги на це.
Влада Швеції планує підвищити виплати для іммігрантів, які планують добровільно залишити країну та повернутися додому. За це їм будуть платити по 350 тис. шведських крон (близько 34 тис. євро) починиючи з 2026 року. Про цю новину повідомляє Amoledo з посиланням на урядовий сайт Швеції.
Новий міністр з питань міграції Йохан Форсселл зазначив, що підвищена допомога призначена для тих, хто, можливо, розчарувався в житті у Швеції, зіткнувся із соціальною ізоляцією або бажає на старості років повернутися в країну походження. У бюджеті на 2026 рік планується виділити 1,4 млрд крон на цю програму, що теоретично дозволить близько 4 тисячам осіб отримати максимальну виплату.
Серед них можуть бути і українці, які повернуться додому. У 2025 році буде виділено 105 млн крон на інформування мігрантів про нові можливості. Уряд Швеції не встановлює конкретних цілей щодо кількості мігрантів, які мають повернутися.
Однак представник Соціал-демократичної партії з питань міграції Лудвіг Асплінг вважає, що потенціал програми високий, враховуючи, що 400-500 тисяч іноземців у Швеції мають труднощі з працевлаштуванням та інтеграцією. Раніше урядовий експерт Йоаким Руїст рекомендував не підвищувати допомогу до такого ступеня, побоюючись, що це може надіслати сигнал про небажаність мігрантів у країні та негативно позначитися на їхній інтеграції. Тим не менш, міністр з питань міграції Йохан Форсселл підкреслив, що в Данії такі заходи не завдали шкоди інтеграційному процесу.
Наявна допомога в 10 тисяч крон (882 євро) минулого року була використана лише однією людиною, що вказує на необхідність змін для стимулювання добровільної зворотної міграції. Раніше повідомлялося, що Швеція планує суттєво збільшити фінансову підтримку українських біженців, підвищивши щомісячні виплати до 818 євро, а також розширити доступ до соціальних послуг.
Головний дипломат Польщі Радослав Сікорський запропонував скасувати соціальні виплати для українських чоловіків призовного віку, які отримали прихисток у країнах ЄС, як біженці від війни. Такий крок, на його думку, стимулюватиме повернення в Україну сотень тисяч чоловіків, які втекли від мобілізації та виїхали за кордон незаконно. Польський міністр підкреслив, що така ідея стимулюватиме чоловіків з України їхати додому й допомагати воювати з РФ.
При цьому міністр додав, що у Польщі чоловіки призовного віку, які втекли від мобілізації, таку допомогу не отримують, на відміну від багатьох інших країн Євросоюзу, де вони зареєстровані як біженці й користуються фінансовою підтримкою. Сікорський додав, що отримувати соціальні виплати в обмін на “не призов на військову службу, не є правом людини”.
Зі свого боку його український колега Андрій Сибіга заявив, що цілком погоджується з пропозицією польського міністра. До слова, Сікорський вже закликав перестати підтримувати фінансово українських біженців, зокрема й у Польщі. За його словами, фінансова допомога значно знижує мобілізаційний потенціал серед українських чоловіків та жінок, які, на думку Сікорського, швидше повертатимуться додому, якщо не отримуватимуть грошей у ЄС.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…