Останні кілька тижнів Сонце не дуже сильно проявляло свою активність і цей період закінчився. На нашій зірці стався черговий спалах найпотужнішого класу Х. За цією подією спостерігав космічний апарат Solar Dynamics Observatory, пише Space.
Космічний апарат NASA за допомогою своїх камер зафіксував появу на Сонці дуже потужного спалаху класу Х1.27. Вибух на зірці стався 14 липня. Цей спалах, який виник у сонячній плямі AR3738, не супроводжувався корональним викидом маси, тобто викидом плазми в космос, і існував недовго.
Тому, за словами Кіта Стронга, фізика, який вивчає Сонце, нещодавнє сильне виверження на Зірці не призведе до появи на Землі ні яскравих полярних сяйв, ні сильної геомагнітної бурі. Це могло б статися, якби плазми вирвалася з поверхні Сонця і досягла Землі через кілька днів після появи спалаху. Тобто геомагнітна буря на Землі могла б з’явитися 16 або 17 липня.
Водночас стало відомо, що короткочасний потужний спалах на Сонці спричинив відключення короткохвильового радіозв’язку в Австралії, Південно-Східній Азії та Японії. Такі відключення є звичайним явищем після появи потужних спалахів на Сонця через потужний викид рентгенівського та ультрафіолетового випромінювання, якій виникає під час таких вивержень на нашій зірці.
Випромінювання від сонячного спалаху летить до Землі зі швидкістю світла і після прибуття іонізує, тобто електрично заряджає верхні шари атмосфери нашої планети. Ця іонізація створює більш щільне середовище для проходження високочастотних короткохвильових радіосигналів. Коли радіохвилі взаємодіють з електронами в іонізованих шарах атмосфери, вони втрачають енергію через збільшення кількості зіткнень, що може погіршити або повністю поглинути радіосигнали.
Що стосується спалахів на Сонці, то вони являють собою виверження, під час яких виходить потужне електромагнітне випромінювання. Спалахи відбуваються, коли звільняється магнітна енергія, накопичена в атмосфері Сонця. Залежно від потужності спалахи поділяють на класи, при цьому спалахи класу Х є найсильнішими.
Далі йдуть спалахи С-класу, які в 10 разів слабкіші за спалахи М-класу, спалахи В-класу в 10 разів слабші за спалахи С-класу і, нарешті, спалахи А-класу в 10 разів слабші за спалахи класу B і не мають помітних наслідків для Землі. Усередині кожного класу числа від 1 до 10 описують відносну силу спалаху.
Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…