Компанія HALO Space представила дизайн капсули для стратосферного “глемпінгу”. По суті, це повітряна куля, що дає змогу здійснити подорож на кордон космосу. Замість традиційних тісних скафандрів і перевантажень, зазвичай пов’язаних із польотом на ракеті, компанія пропонує досвід із обертовими сидіннями, панорамними вікнами і вишуканою кухнею всередині герметичної капсули, прикріпленої до повітряної кулі, наповненої гелієм.
Іспанський стартап HALO Space презентував аеростат, який дозволяє відправитися у подорож на межу космосу, пише Space. Компанія впевнена, що зможе конкурувати з іншими фірмами, які пропонують космічний туризм. Фірма зі штаб-квартирою в Іспанії презентувала дизайн 3,5-тонної капсули Aurora в Лондоні в середу, 10 квітня, і заявила, що сподівається почати комерційні операції у 2026 році.
Відмінності від інших компаній, що займаються суборбітальним космічним туризмом, таких як Virgin Galactic і Blue Origin, полягатимуть в тому, що HALO Space не підніматиме пасажирів настільки високо, щоб вони відчули невагомість. Політ буде спокійним і триватиме до шести годин, чотири з яких пасажири проведуть у стратосфері на висоті близько 35 кілометрів. Там, вище хмар, пасажири зможуть насолоджуватися видом космосу та кривизни Землі.
“Астронавти кажуть, що досвід спостереження за планетою згори – це справді унікальний досвід”, – зазначив на пресконференції генеральний директор HALO Space Карлос Міра. “Наразі лише 650 осіб мали змогу відчути цей ефект. Але не обов’язково вирушати в космос, щоб випробувати це почуття. Ми сподіваємося запропонувати цей досвід 1000 людям до 2030 року”.
HALO Space – одна з двох компаній, які зараз готують свою технологію повітряних куль до початку комерційних польотів у найближчі два роки. Інша компанія – Space Perspective, що базується у Флориді, у лютому представила завершену тестову модель свого космічного корабля Neptune. Іспанці також заявили, що вони провели п’ять тестових польотів із макетом і планують здійснити перший тестовий політ з екіпажем у 2025 році, а за рік почати комерційні рейси.
Обидві компанії сподіваються, що їхні пропозиції залучать ширшу клієнтську базу, ніж різкі польоти на ракетах Blue Origin і Virgin Galactic. Комфортний і безпечний польот з HALO Space обійдеться близько в $164 000 за місце, що становить лише третину вартості польоту Virgin Galactic. А капсула завширшки 5 м. і заввишки 3,5 м. буде виготовлена з алюмінієвого сплаву і композитних матеріалів.
Капсула з внутрішньою площею 2,8 кв. м. може прийняти вісьмох пасажирів, які платять, разом з пілотом. Внутрішній простір космічного корабля буде забезпечений системою життєзабезпечення, що забезпечить комфортні умови для пасажирів.
Плани на майбутнє Стратостати HALO Space планує запускати з космодромів у різних куточках світу, включаючи пустелю Мохаве в США, Іспанію, Австралію та Саудівську Аравію. Зараз компанія працює з Федеральним управлінням цивільної авіації США, щоб отримати ліцензію до першого польоту з екіпажем наступного року.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…