Китай зібрав армію шпигунів у 600 тисяч осіб, Захід не може їм протистояти, – WSJ

Китай створив армію гігантську армію шпигунів чисельністю в 600 тисяч осіб. І розвідувальні операції Пекіна перевищують за своїм масштабом діяльність КДБ за часів Холодної Війни.

Як пише The Wall Street Journal, китайські операції мають різний характер – від кібератак до наукового і промислового шпигунства. Не обходиться і без підкупу політиків. І примітно те, що у західних спецслужб немає ресурсів для протистояння китайській мережі.

За даними західних розвідок, зараз Китай “побудував” гігантську армію шпигунів, і боротьба з ними ускладнюється тим, що вона проводить децентралізовані операції, пише WSJ. Такі операції проводить безліч відомств і приватних компаній. Методи, якими вони користуються, виглядають безсистемно, оскільки діють вони значною мірою автономно.

Водночас кількість підтримуваних Китаєм хакерів, за даними ФБР, щонайменше в 50 разів перевищує чисельність кіберперсоналу американського відомства.

“Хакерська програма Китаю перевершує за масштабами аналогічні програми всіх інших великих держав разом узятих”, – заявив на початку року директор ФБР Крістофер Урей.

В одному з європейських агентств кажуть, що в китайських операціях зі збору розвідданих і забезпечення безпеки можуть брати участь до 600 000 осіб.

Шпигунство на Заході

Євросоюз занепокоєний тим, що Китай може використовувати для шпигунства автомобілі китайського виробництва, поставлені на європейський ринок. Підключений до інтернету автомобіль “може реєструвати все, де він є, і він також може передавати ці дані тим, хто має доступ до даних”, заявила віцепрезидентка Єврокомісії з питань цифровізації та комісарка з питань конкуренції Маргрет Вестагер.

Раніше у ЗМІ повідомляли, що російські шпигуни можуть стежити за тренуваннями українських військових у Британії. Солдатів попередили, що над британськими військовими базами можуть літати російські дрони з метою отримання інформації про українські війська.

Романчук Микола

Recent Posts

“Податок на яйця”: чому в СРСР змушували платити за бездітність

У СРСР існувало багато дивних законів та стереотипів, не виключенням став і податок на бездітність. Так, в…

6 хв. ago

“Піди, с*ка, і умри за три тижні”: комбат К-2 відверто озвучив, що не так з мобілізацією

Командир батальйону К-2 54-ї ОМБр Кирило Верес жорстко розкритикував нинішню ситуацію з мобілізацією в Україні та військовою…

15 хв. ago

Старих цін більше не побачите: популярні овочі побили багаторічний рекорд

Українські фермери змушені різко підвищувати ціни на помідори та огірки через зменшення обсягів пропозиції на…

24 хв. ago

ТЦК можуть взятися за жінок: які заходи реальні у майбутньому

Якщо війна з росією затягнеться на кілька років, в Україні можуть знизити мобілізаційний вік і…

33 хв. ago

22 роки у воді: викинуте на пляж послання в пляшці допомогло розгадати таємницю (фото)

12-річний хлопчик зробив незвичайне відкриття, коли прибирав сміття на відокремленій ділянці пляжу в Істборні (Англія).…

44 хв. ago

Пiдвищення податків в Україні: нардеп розповів, коли скандальний закон запрацює

14 жовтня парламент відхилив всі 13 блокуючих постанов щодо законопроекту 11416-д щодо значного підвищення податків. Далі…

53 хв. ago