У трійці лідерів за кількістю переселенців з України, як і раніше, перебувають три країни ЄС: Німеччина, Польща, Чехія. Умови для українців у цих країнах, зокрема фінансову допомогу, також на рівні. Сумарно ці країни забезпечили притулок для майже 2,5 млн українців.
Журналісти агентства Укрінформ проаналізували виплати українцям у різних країнах та склали 15 липня 2024 року рейтинг допомоги, в якому опинилося 10 країн. Крім Німеччини, Польщі та Чехії це Бельгія, Данія, Ірландія, Норвегія, Франція, Швейцарія, Велика Британія.
У Німеччині зареєстровано 1 169 630 українців, виплаті тут коливаються від 357 (діти віком до 5 років) до 563 євро (самотні особи, одинокі батьки) на місяць. Також у Німеччині окремо надають 750-850 євро на оренду житла та 130 євро на шкільне приладдя.
У Польщі з 1 липня виплата 40 злотих на день для українців діє 120 днів з моменту приїзду в країну (один злотий – 0,23 євро або 10,5 гривень). Батьки дітей віком до 18 років отримують 800 злотих щомісяця на кожну дитину до 18 років за умови, якщо ті відвідують школу чи дитсадок. При цьому не варто забувати, що свої проблеми мають українці навіть у найлояльніших країнах, у тому числі в Польщі. У Польщі зараз 957 505 переселенців з України.
346 830 українців знайшли притулок у Чехії. Тут розмір виплат залежить від прожиткового мінімуму. Зараз діти отримують 3490-4188 крон на місяць, діти з інвалідністю – 5235 крон (одна крона – 0,023 євро, або 1,76 грн). У дорослих виплата 4860 крон на місяць (після 150 днів у країні вона зменшується до 3130 крон), у дорослих з інвалідністю -7290 крон.
Ба більше, З серпня 2024 року Чехія збільшить гуманітарну допомогу для українських біженців. На вибір пропонується два варіанти: фіксована виплата або компенсація за фактичні витрати на житло. Для отримання допомоги біженцям необхідно буде надати докази про своє місце проживання та витрати на нього. У країні, до речі, пояснили свою зацікавленість в українцях тим, що переселенці заплатили більше податків до бюджету Чехії, ніж отримали допомогу від держави.
Журналісти додали до рейтингу ще сім країн, які, за їхньою оцінкою, забезпечують суттєві виплати українцям. Тут ситуація така:
За даними агентства ООН у справах біженців, станом на середину липня 2024 року у всьому світі зареєстровано 6,58 млн 500 біженців з України, з них у країнах Європи перебуває понад 6 млн. Водночас за даними Нацбанку України на 13 червня 2024 року країну залишили 6,6 млн переселенців. Кількість тих, хто виїхав, зросла в тому числі через масові відключення електроенергії, додали в НБУ.
Станом на кінець травня 2024 року кількість українських біженців в країнах Європейського Союзу продовжувала зростати. Загальна цифра наших громадян за кордоном (у яких є статус тимчасового захисту у ЄС) складала 4,26 мільйона осіб. Найбільше українських біженців знаходилось у:
Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українських громадян, які виїхали в країни ЄС через війну. Зараз такий захист в ЄС діє до 5 березня 2025 року, і планується його продовжити до 4 березня 2026 року.
Пресслужба Єврокомісії пояснює свою ініціативу тим, що Росія продовжує атакувати цивільну та важливу інфраструктуру по всій Україні, ускладнюючи можливість повернення людей на батьківщину. Мета рішення – забезпечити стабільність та захист для тих, хто шукає притулок в ЄС внаслідок військових дій.
Нагадаємо, дедалі більше українських біженців планують залишитися за кордоном після війни. Водночас Європа боїться напливу “енергетичних біженців” з України із настанням холодів. Також раніше повідомлялося, скільки заробляють біженці в Німеччині та Нідерландах. Тим часом в Угорщині суттєво погіршилося ставлення до біженців з України.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…