Індія, що стала найбільшим покупцем морських партій нафти в Росії, вже протягом двох місяців не купує нафту російського преміального сорту ВСТО
Це випливає з даних Kpler, які наводить «Комерсант» .
Минулого року постачання ЗСТО до Індії становили в середньому близько 95 тис. барелів на добу, а 2022-го — 60 тис. барелів на добу. Але в січні та лютому цього року імпорт припинився.
ВСТО – сорт нафти з низьким вмістом сірки (менше 0,6%), що поставляється Росією до Азії з родовищ Східного Сибіру. Ціноутворення сорту традиційно прив’язане до сорту Dubai. Після початку війни в Україні він торгувався з невеликим дисконтом до бенчмарку на відміну від основного експортного сорту Urals. При цьому котирування ВСТО завжди перевищували стелю цін на російську нафту $60, яку в рамках санкцій встановили країни G7.
Індія наростила імпорт ЗСТО після того, як у 2022 році через санкції від закупівель відмовилися деякі покупці. Зокрема, імпорт припинили США, Південна Корея та Японія. Однак останні місяці ситуація кардинального змінилася. Відмова Індії від ВСТО збіглася з тим, що в листопаді 2023 року США посилили умови стелі цін на російську нафту.
Також Індія скоротила відвантаження іншого преміального ґатунку російської нафти — Sokol. «Роснефть» та Indian Oil так і не змогли знайти компроміс щодо розрахунків за постачання цього сорту. У результаті близько 10 млн. барелів придбали інші індійські компанії та покупці в Китаї.
Одна з основних причин скорочення імпорту — проблеми з платежами, які ще в грудні призвели до того, що постачання нафти з Росії на індійський ринок впало на третину порівняно з піковим значенням — до 1,48 млн. барелів на добу.
Всі російські сорти нафти, які «очевидно торгуються вище price cap», викликають певні побоювання в індійських покупців, каже Віктор Катон з Kpler. При цьому, за його словами, для китайських нафтопереробників таких проблем не існує, оскільки платежі оформляються телеграфним переказом, а в юанях торгівля проходить поза відомими сторонами, що санкціонують.
ВСТО знаходиться лише під квазісанкціями – якщо нафта торгується не в доларах, а також якщо фрахт і страховка не західні, то про застосування цінової стелі говорити не доводиться, сказав Катон.
Тим часом Федеральна митна служба (ФМС) Росії у січні 2024 року зафіксувала різке скорочення зовнішньоторговельного обороту. Зокрема, експорт упав на 14,2%, до $28,7 млрд. Це сталося насамперед через падіння цін на нафту. При цьому, як зазначає ЦБ, експортний виторг почав надходити в країну із затримкою приблизно в два місяці. Цього року ЦП прогнозує скорочення нафтогазового експорту, яке може тривати наступні три роки.
Автомобіль Bugatti W16 Mistral з відкритим верхом встановив новий рекорд швидкості для родстерів, розігнавшись до 453,91 км/год…
Що може бути кращим способом відсвяткувати чергову ядерну погрозу від Путіна, ніж придбати старий ядерний…
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…