Глава ФБР Крістофер Рей здійснив неоголошений візит до Ізраїлю. Зазначається, що це перша поїздка Рея з початку війни між Ізраїлем та ХАМАС 7 жовтня 2023 р. Під час візиту він обговорив із представниками ізраїльських спецслужб «поточні та майбутні погрози» для Єврейської держави та США.
«Ми працюємо з усіма нашими партнерами, щоб протистояти тій картині підвищеної загрози, яка, має додати, включає загрози, що походять від Ірану та «Хезболли» як у контексті атаки ХАМАС 7 жовтня, так і в більш широкому розумінні», – заявив Рей.
З початку війни на Близькому Сході США, головний союзник єврейської держави, намагаються не допустити її ескалації і великих жертв. І якщо першу проблему Вашингтону ще якось вдається вирішувати, то з другої все набагато гірше – на даний момент списки загиблих обчислюються тисячами палестинців і сотнями ізраїльських солдатів.
А непохитна політика прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, який проголосив своєю метою тотальне знищення ХАМАС, загрожує багаторазовим зростанням кількості смертей і ставить у скрутне становище президента США Джо Байдена.
Передбачити, як довго затягнеться війна і чи зуміє Байден вгамувати Нетаньяху, сьогодні ніхто не береться
США та Ізраїль пов’язують давні і тісні стратегічні зв’язки, на характері яких не можуть позначитися навіть конфлікти інтересів, що періодично виникають, або взаємне неприйняття лідерів двох країн, що, власне, ми і спостерігаємо сьогодні.
Щоправда, Ізраїль, як союзник, мало чим може допомогти американцям, які, навпаки, у важкі хвилини завжди приходять на допомогу єврейській державі. А таких «хвилин» у короткій історії Держави Ізраїль було чимало. І якщо раніше ініціаторами конфліктів переважно виступали уряди Ізраїлю, то останню війну спровокував саме ХАМАС.
Зрозуміти Нетаньяху легко – поки йде війна, йому набагато простіше втриматися в кріслі прем’єр-міністра, що хитається під ним. Але навіть за умов війни ізраїльтяни виступають за його відставку.
Так, лише минулої суботи, 10 лютого, тисячі ізраїльтян зібралися біля резиденції президента країни у Єрусалимі, вимагаючи оголосити дату нових виборів. Масові демонстрації, учасники яких вимагали проведення дострокових виборів, відбулися також у Тель-Авіві та Хайфі.
Заклики до припинення вогню та відставки прем’єр-міністра Ізраїлю звучать буквально з усіх боків, проте Біньямін Нетаньяху їх начебто не чує. Добре, якщо вони виходили лише від Макрона, Шольца, Мішеля та інших європейських лідерів. Але із закликом подати у відставку до Нетаньяха звернулася навіть колишній держсекретар США Гілларі Клінтон, яка звинуватила прем’єр-міністра Ізраїлю у неправильному веденні війни.
«Нетаньяху має піти, – заявила Клінтон, яку вже точно не запідозриш в антисемітизмі. – Він не є надійним лідером. Напад 7 жовтня стався саме на його зміну. Йому треба піти, якщо він і надалі перешкоджатиме припиненню вогню».
Колишній держсекретар США також внесла ясність у відносини між президентом США та ізраїльським прем’єр-міністром. На її думку, Байден зробив для Нетаньяху максимум можливого, відразу ж відреагувавши на атаку ХАМАС 7 жовтня і показавши себе надійним союзником єврейської держави перед терористичною загрозою. На думку Хілларі Клінтон, очевидно, що Байден робить все можливе, щоб вплинути на ізраїльського лідера.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…