Сотні російських військових у Сирії почали жалітися через складнощі евакуації з країни після падіння режиму Башара Асада. Зазначається, що росіяни не можуть дістатись з провінції Хомс до авіабази у Хмеймімі, бо бояться, що їхню колону знищать під час переміщення. До операції з евакуації російського військового контингенту у Сирії Кремль планує залучити ще щонайменше 25 військово-транспортних літаків.
Про скиглення військових РФ у Сирії повідомили в Головному управлінні розвідки України (ГУР МО). Українські розвідники розповіли, що 13 грудня 2024 року близько тисячі російських військових колоною вийшли з-під Дамаска до Тартуса та Хмейміма. Полковник армії РФ Дмитро Мотренко, за дорученням Кремля, здійснював переговори із представниками військових контингентів інших держав у Сирії. Він випрошував гарантії “недоторканності” для солдатів РФ, які очікують на евакуацію у районі аеродрому Т4.
“Сотні російських військових не можуть дістатись з провінції Хомс до авіабази у Хмеймімі, бо бояться, що їхню колону накриють вогнем”, – повідомляють в ГУР МО.
Також в ГУР МО зазначили, що деякі озброєні угрупування у Сирії користуються ситуацією та процесом виводу росіян з країни. За даними розвідників, угрупування вішають російський триколор на свої колони, як прикриття для безперешкодного пересування.
Також відомо, що у Сирії вже з’явились найманці з так званих російських ПВК, зокрема “африканського корпусу”. В ГУР МО пояснили, що задача найманців – захищати підрозділи РФ, які рухаються з глибини країни до військових баз на узбережжі. Загалом Росія планує перекинути війська, озброєння та техніку з сирійського Хмейміма до російських міст: Ростова-на-Дону, Чкаловська та Владивостока.
Напередодні жителі шести сіл на півдні Сирії попросили Ізраїль приєднати до себе їхню територію та поширити свій суверенітет на їхні населені пункти. Йдеться про друзьку меншину. Люди заявили, що хочуть перебувати під ізраїльським правлінням та попросили Єрусалим не залишати села на півдні Сирії.
Нещодавно у Reuters повідомили, що вже колишній диктатор Башар Асад майже нікому не розповідав про свої плани втекти з Сирії після краху свого правління. Він обманув помічників, чиновників та навіть родичів, зокрема молодшого брата, який командував однією з дивізій його армії. Тікаючи, Асад запевняв всіх, що військова підтримка Росії вже в дорозі, хоча насправді РФ відмовила йому в цьому ще на початку повстання.
Також у п’ятницю, 13 грудня, державний секретар США Ентоні Блінкен прибув до Іраку з неанонсованим візитом. Він зустрівся з прем’єр-міністром країни Мохаммедом Шиа аль-Судані, щоб обговорити майбутнє Сирії. Один з американських посадовців зазначив, що Вашингтон розглядає падіння влади Асада як можливість для послаблення впливу Ірану в регіоні.
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…
Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…