17 жовтня глави міністерств оборони країн НАТО мають намір переглянути довгострокову політику Альянсу у відповідь на загрози Росії. Новий глава НАТО Марк Рютте закликав не зважати на ядерні загрози Путіна. І зазначив, що майбутні ядерні навчання продемонструють готовність блоку реагувати на шантаж Кремля, повідомляє FREEДОМ .
25 вересня кремлівський диктатор Путін запропонував внести зміни до ядерної доктрини РФ. У Москві заявили, що поправки можна вважати певним сигналом на можливе зняття заборони для України, щоб завдавати ударів західними ракетами вглиб території Росії. У відповідь новий глава НАТО наголосив, що Альянс сильний і може відповісти на будь-які погрози противників.
«Ми можемо протистояти будь-якому супротивникові. І нас ніколи не залякають ті, хто поза НАТО намагається нам загрожувати. Краще б він (Путін, – ред.) це припинив», – заявив Марк Рютте.
У НАТО анонсували проведення масштабних військових навчань Steadfast Noon, які щороку проходять понад 10 років. У маневрах буде задіяно близько 60 літаків із 13 країн. Участь візьмуть і бомбардувальники B-52, які здатні нести ядерні боєголовки.
«Під час навчань особливу увагу буде приділено Великій Британії, Північному морю, а також Бельгії та Нідерландам. В умовах невизначеності життєво важливо, щоб ми перевіряли нашу оборону та зміцнювали її», – зазначив Марк Рютте.
Основою ядерного стримування в рамках НАТО у Європі є сили США та Великобританії. Також ядерна зброя є у Франції, але вона не включена до організаційної системи Альянсу. Більш широкий набір можливостей як ядерних, так і звичайних озброєнь повинен дати членам НАТО більш різноманітні варіанти реагування, зводячи до мінімуму ризик ескалації повномасштабного обміну ядерними ударами.
«Інші країни НАТО, у тому числі які не володіють ядерною зброєю, повинні активніше брати участь у політиці ядерного стримування Росії, яка не тільки збільшила типи, кількість і точність своїх ядерних боєприпасів, призначених для застосування на полі бою, але також почала демонструвати частіше і наочніше. проведення польових навчань [з їх застосуванням] та розгортання таких озброєнь», — йдеться у доповіді американського Центру Стімсона з питань безпеки.
17 жовтня міністри оборони країн-членів Північноатлантичного альянсу обговорять нову стратегію НАТО щодо Росії у відповідь на її погрози. Це питання стало особливо актуальним після початку повномасштабної війни в Україні.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…