НАТО обговорює нову стратегію щодо РФ

17 жовтня глави міністерств оборони країн НАТО мають намір переглянути довгострокову політику Альянсу у відповідь на загрози Росії. Новий глава НАТО Марк Рютте закликав не зважати на ядерні загрози Путіна. І зазначив, що майбутні ядерні навчання продемонструють готовність блоку реагувати на шантаж Кремля, повідомляє  FREEДОМ .

25 вересня кремлівський диктатор Путін запропонував внести зміни до ядерної доктрини РФ. У Москві заявили, що поправки можна вважати певним сигналом на можливе зняття заборони для України, щоб завдавати ударів західними ракетами вглиб території Росії. У відповідь новий глава НАТО наголосив, що Альянс сильний і може відповісти на будь-які погрози противників.

«Ми можемо протистояти будь-якому супротивникові. І нас ніколи не залякають ті, хто поза НАТО намагається нам загрожувати. Краще б він (Путін, – ред.) це припинив», – заявив Марк Рютте.

У НАТО анонсували проведення масштабних військових навчань Steadfast Noon, які щороку проходять понад 10 років. У маневрах буде задіяно близько 60 літаків із 13 країн. Участь візьмуть і бомбардувальники B-52, які здатні нести ядерні боєголовки.

«Під час навчань особливу увагу буде приділено Великій Британії, Північному морю, а також Бельгії та Нідерландам. В умовах невизначеності життєво важливо, щоб ми перевіряли нашу оборону та зміцнювали її», – зазначив Марк Рютте.

Основою ядерного стримування в рамках НАТО у Європі є сили США та Великобританії. Також ядерна зброя є у Франції, але вона не включена до організаційної системи Альянсу. Більш широкий набір можливостей як ядерних, так і звичайних озброєнь повинен дати членам НАТО більш різноманітні варіанти реагування, зводячи до мінімуму ризик ескалації повномасштабного обміну ядерними ударами.

«Інші країни НАТО, у тому числі які не володіють ядерною зброєю, повинні активніше брати участь у політиці ядерного стримування Росії, яка не тільки збільшила типи, кількість і точність своїх ядерних боєприпасів, призначених для застосування на полі бою, але також почала демонструвати частіше і наочніше. проведення польових навчань [з їх застосуванням] та розгортання таких озброєнь», — йдеться у доповіді американського Центру Стімсона з питань безпеки.

17 жовтня міністри оборони країн-членів Північноатлантичного альянсу обговорять нову стратегію НАТО щодо Росії у відповідь на її погрози. Це питання стало особливо актуальним після початку повномасштабної війни в Україні.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Трамп запропонував використати армію проти «внутрішнього ворога» у день виборів президента

Кандидат у президенти США Дональд Трамп запропонував у день виборів задіяти армію для боротьби із «внутрішнім ворогом».…

17 хв. ago

Що допомогло Росії захопити Вугледар: The Washington Post назвала несподівану причину

Деякі успіхи російських сил на війні в Україні стали можливими через поліпшення координації та ефективності…

30 хв. ago

У столиці потрапив в аварію ексклюзивний суперкар Ferrari за 13 мільйонів. ВІДЕО

У центрі Києва сталася аварія за участю ексклюзивного гібридного суперкара Ferrari 296 GTB. Як уже…

42 хв. ago

КНДР привела сили на кордоні з Кореєю у повну бойову готовність

КНДР віддала наказ своїм артилерійським силам на кордоні з Південною Кореєю готуватися до стрільби. Також…

51 хв. ago

Дієтологи назвали один вид кисломолочного сиру, який не можна їсти

Кисломолочні продукти - чудовий додаток до раціону, можна сказати, його основа, якщо немає протипоказань. Напркилад…

1 годину ago

Експерт розказав, як підвищення податків вдарить по ринку праці

Підвищення податків та військового збору в Україні призведе до значного збільшення частки тіньових зарплат. Про…

1 годину ago