Румунія скорочує допомогу українцям: доведеться виживати або збирати речі додому

З 1 липня 2024 року румунський уряд ввів новий порядок виплат для українських біженців. Згідно з урядовим рішенням, грошова допомога на проживання тепер надається лише на три місяці поспіль. Ці виплати передбачені для кожного члена родини, проте конкретні суми та умови ще не визначені урядом.

У квітні 2024 року Генеральна інспекція з надзвичайних ситуацій повідомила, що Румунія не отримала фінансування на підтримку українських біженців на цей рік. Навіть ті виплати, які були зроблені в січні та лютому, здійснювалися за рахунок коштів попереднього року.

Румунська влада обіцяє продовжувати надавати підтримку українцям. Біженці, які отримали тимчасовий захист до 1 липня, зможуть скористатися соціальними пільгами, такими як державна допомога на дітей, мінімальний дохід, допомога по безробіттю та інвалідності, а також щомісячні виплати на виховання дітей.

Однак ті, хто отримав статус захисту після 1 липня, зможуть претендувати на ці пільги лише після закінчення тримісячного періоду отримання грошової допомоги.

До змін у програмі підтримки, українські біженці отримували щомісяця 2000 леїв на сім’ю та додаткові 750 леїв на самотніх осіб. Для цього потрібно було зареєструватися в центрі зайнятості, знайти роботу або зарахувати дітей до місцевих шкіл.

Починаючи з п’ятого місяця отримання допомоги, біженцям необхідно було надавати підтвердження доходів або інші документи, що підтверджують право на пільги, щоб продовжувати отримувати фінансову підтримку.

Ситуація з наданням допомоги українцям у Румунії залишається нестабільною, і подальші зміни в програмі підтримки можуть вплинути на умови проживання біженців.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

3 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

3 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

3 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

3 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

4 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

4 години ago