Компанія Білла Гейтса взялася за будівництво першого у світі натрієвого реактора

Компанія TerraPower, засновником якої є Білл Гейтс, розпочала підготовку до будівництва натрієвого атомного реактора – першого у світі.

Після введення в експлуатацію установка під назвою Natrium, стане повністю функціонуючою комерційною електростанцією. За словами Гейтса, Natrium стане “найпередовішою і найбезпечнішою ядерною установкою у світі. Вона вироблятиме набагато менше відходів, ніж звичайні реактори”.

Ця станція буде побудована поблизу закритої вугільної електростанції Нотон і є єдиним у світі проєктом із переробки вугілля в атомну енергію.

Атомна електростанція TerraPower буде введена в експлуатацію до 2030 року. Спочатку будуть побудовані неядерні частини станції, поки Комісія з ядерного регулювання США розгляне заявку компанії на отримання дозволу на будівництво.

Будівництво розпочнеться наступного року на “енергетичному острові”, де розміщуватимуться парові турбіни та інша техніка, що виробляє електроенергію. Сам проєкт охоплює швидкий реактор із натрієвим теплоносієм потужністю 345 МВт і системою зберігання енергії на основі розплавленої солі. Технологія зберігання може за необхідності збільшити потужність системи до 500 МВт, що еквівалентно енергії, необхідної для живлення близько 400 тис. будинків.

Можливість накопичення енергії дає змогу станції інтегруватися з поновлюваними ресурсами і є єдиною вдосконаленою конструкцією реактора з такою функцією.

Гейтс пояснив, чому установка Natrium безпечніша за будь-яку атомну електростанцію. “Натрієвий завод використовує рідкий натрій, температура кипіння якого у 8 разів вища, ніж у води, тому він може поглинути все зайве тепло, що виділяється в ядерному ядрі. На відміну від води, натрій не потрібно перекачувати, тому що, нагріваючись, він піднімається, а в міру підйому остигає. Навіть якщо станція втратить потужність, натрій просто продовжить поглинати тепло, не досягаючи небезпечної температури, яка могла б викликати аварію. Natrium також містить у собі систему зберігання енергії, яка дасть йому змогу контролювати кількість виробленої електроенергії, що є унікальним явищем серед ядерних реакторів”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago