Компанія Білла Гейтса взялася за будівництво першого у світі натрієвого реактора

Компанія TerraPower, засновником якої є Білл Гейтс, розпочала підготовку до будівництва натрієвого атомного реактора – першого у світі.

Після введення в експлуатацію установка під назвою Natrium, стане повністю функціонуючою комерційною електростанцією. За словами Гейтса, Natrium стане “найпередовішою і найбезпечнішою ядерною установкою у світі. Вона вироблятиме набагато менше відходів, ніж звичайні реактори”.

Ця станція буде побудована поблизу закритої вугільної електростанції Нотон і є єдиним у світі проєктом із переробки вугілля в атомну енергію.

Атомна електростанція TerraPower буде введена в експлуатацію до 2030 року. Спочатку будуть побудовані неядерні частини станції, поки Комісія з ядерного регулювання США розгляне заявку компанії на отримання дозволу на будівництво.

Будівництво розпочнеться наступного року на “енергетичному острові”, де розміщуватимуться парові турбіни та інша техніка, що виробляє електроенергію. Сам проєкт охоплює швидкий реактор із натрієвим теплоносієм потужністю 345 МВт і системою зберігання енергії на основі розплавленої солі. Технологія зберігання може за необхідності збільшити потужність системи до 500 МВт, що еквівалентно енергії, необхідної для живлення близько 400 тис. будинків.

Можливість накопичення енергії дає змогу станції інтегруватися з поновлюваними ресурсами і є єдиною вдосконаленою конструкцією реактора з такою функцією.

Гейтс пояснив, чому установка Natrium безпечніша за будь-яку атомну електростанцію. “Натрієвий завод використовує рідкий натрій, температура кипіння якого у 8 разів вища, ніж у води, тому він може поглинути все зайве тепло, що виділяється в ядерному ядрі. На відміну від води, натрій не потрібно перекачувати, тому що, нагріваючись, він піднімається, а в міру підйому остигає. Навіть якщо станція втратить потужність, натрій просто продовжить поглинати тепло, не досягаючи небезпечної температури, яка могла б викликати аварію. Natrium також містить у собі систему зберігання енергії, яка дасть йому змогу контролювати кількість виробленої електроенергії, що є унікальним явищем серед ядерних реакторів”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

8 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

17 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

26 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

34 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

43 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

52 хв. ago