Китай продовжує модернізувати армію. Схоже, що Пекін створив нову, більш просунуту версію літака дальнього радіолокаційного виявлення та розвідки (ДРЛВ).
У разі очікуваної багатьма війни за Тайвань, ці літаки можуть стати чи не головною проблемою для американських військових, пише на сторінках The Telegraph військовий оглядач Девід Акс, передає УНІАН.
Новий літак, імовірно, під назвою KJ-3000, з’явився на кількох розмитих фотографіях, які поширили в Інтернеті. Судячи за широким фюзеляжем і чотирма реактивними двигунами, базовою моделлю для нього став новітній військово-транспортний літак Y-20, який вважається близьким аналогом американського Boeing C-17.
Головним елементом KJ-3000, як і будь-якого літака ДРЛВ, є великий радар, встановлений на фюзеляжі, а також різне допоміжне обладнання, встановлене всередині, з яким працюють висококваліфіковані спеціалісти. Такі літаки можуть виконувати не лише розвідувально-спостережні місії, але й функціонувати як повітряний штаб.
США використовували літаки цього класу у всіх своїх війнах, починаючи з 1970-х років. Власні літаки ДРЛВ, відомі за індексами А-50 та А-50У, Росія активно використовувала під час широкомасштабного вторгнення в Україну. Як зазначає Девід Акс, ці літаки практично цілодобово сканували повітряний простір України, в режимі онлайн відстежуючи польотиу українських літаків та запуски українських ракет. Ці ж А-50 допомагали російським літакам краще відшукувати свої цілі на українському боці фронту.
Жертвами російських винищувачів, яких спрямовували А-50, ймовірно, стали “десятки українських літаків”, пише військовий оглядач. Тож не дивно, що українці розпочали власне полювання на російські літаки ДРЛВ, щойно у ЗСУ з’явилися відповідні технічні можливості. Українцям вдалося вразили щонайменше три А-50 на землі та в повітрі у 2023 та 2024 роках.
Не бажаючи втрачати решту А-50, яких в Росії було близько десятка, росіяни відтягнули їх подалі від фронту. Однак американцям у разі війни за Тайвань, ймовірно, буде куди важче протистояти китайським KJ-3000.
Як зазначає Девід Акс, по-перше, китайці, вочевидь, збудують значно більше цих літаків, ніж Росія мала своїх А-50 перед війною. По-друге, географія війни за Тайвань, швидше за все, буде набагато менш сприятливою для тих, хто хоче вполювати ворожий літак ДРЛВ. Влаштувати засідку на такий літак буде значно складніше, каже оглядач.
“Підсумок полягає в тому, що Пентагон не багато що може зробити для протидії новій китайській системі ДРЛВ. Американцям, можливо, доведеться просто змиритися з літаками – і з важливими можливостями, які вони могли б надати Китаю у будь-яких його майбутніх військових зусиллях”, – резюмує Акс.
В Україні почалася справжня революція у сфері контролю за порушеннями правил дорожнього руху. Водії тепер…
У Франції на телебаченні розповіли історію однією француженки, яка стала жертвою шахраїв в мережі. Використавши…
З 1 січня 2025 року мінімальна заробітна плата в Польщі становить 4 666 злотих (понад…
The New York Times оприлюднила ексклюзивні подробиці того, як адміністрація Байдена запобігла потенційній авіакатастрофі, яку…
Комунальне підприємство "Дніпроводоканал" 20 грудня 2024 року підписало контракт на реконструкцію водогону в Дніпрі з…
Правоохоронці можуть затримувати громадянина, який чинить злісну непокору або працівникам поліції, або співробітникам ТЦК. Це…