У Великій Британії на місці колишньої школи в приморському містечку Ллантвіт-Мейджор на півдні Уельсу побудували тимчасові модульні будинки для українських біженців. Проте місцеві мешканці не задоволені таким сусідством. Тутешня влада пообіцяла знести будинки через п’ять років, можливо, сподіваючись, що війна в Україні до того часу завершиться, повідомляє BBC.
Одно- та двоповерхових тимчасових будиночків близько сотні, якщо бути точними – 90. Проблема нині полягає в тому, що британці висловили незадоволення щодо зведення такого тимчасового житла, мовляв, місцева влада не спитала їхнього дозволу на це. Проте, там заявили, що оскільки проект тимчасовий, дозвіл був непотрібен, а от нагальна потреба поселити біженців і безхатьків стояла доволі гостро.
Тут проживатимуть близько 300 людей, локацію розділять 50/50 між українськими біженцями та сім’ями бездомних. Першими заселяють саме українців. Місцева влада та уряд Уельсу витратили на будівництво приблизно 25 мільйонів фунтів стерлінгів (понад $32 млн). Місцеві мешканці вважають, що це задорого для житла такого рівня, адже ці так звані будинки – насправді тимчасові набірні блоки. Вони ображені, що з ними не погодили проект.
Цікаво, що в мережі з’явилася інформація, буцімто місцева влада узгоджувала з тутешніми мешканцями, до житла яких майже впритул побудовано тимчасовий проект, те, я виглядатимуть нові будинки. Однак місцеві це заперечують і не приховують обурення.
Тим часом киянка й телепродюсерка Катерина Городнича з сином, які живуть в Уельсі від початку повномасштабного вторгнення РФ до України, одними з перших переїхали в тимчасові будиночки в долині Гламорган.
“Це наш перший будинок в Уельсі. Ми жили в одній кімнаті. Тепер мій син дуже радий, що у нього є своя спальня. До лютого 2022 року у мене була гарна квартира в Києві на 17-му поверсі біля Дніпра і гранти на зйомки документального фільму. Це було гарне життя… все розвалилося за одну ніч. Але я дуже вдячна за цей дім і за те, яких добрих людей тут зустріла”, – каже українка.
До цього жінка з сином мешкали у гуртожитку в Баррі, в порівнянні з яким нове житло, за словами самої Катерини, – мрія біля моря.
Тимчасові будинки мають дозвіл залишатися на місці протягом максимум п’яти років, і плани щодо їхнього видалення будуть опубліковані вже протягом року.
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…