У Великій Британії на місці колишньої школи в приморському містечку Ллантвіт-Мейджор на півдні Уельсу побудували тимчасові модульні будинки для українських біженців. Проте місцеві мешканці не задоволені таким сусідством. Тутешня влада пообіцяла знести будинки через п’ять років, можливо, сподіваючись, що війна в Україні до того часу завершиться, повідомляє BBC.
Одно- та двоповерхових тимчасових будиночків близько сотні, якщо бути точними – 90. Проблема нині полягає в тому, що британці висловили незадоволення щодо зведення такого тимчасового житла, мовляв, місцева влада не спитала їхнього дозволу на це. Проте, там заявили, що оскільки проект тимчасовий, дозвіл був непотрібен, а от нагальна потреба поселити біженців і безхатьків стояла доволі гостро.
Тут проживатимуть близько 300 людей, локацію розділять 50/50 між українськими біженцями та сім’ями бездомних. Першими заселяють саме українців. Місцева влада та уряд Уельсу витратили на будівництво приблизно 25 мільйонів фунтів стерлінгів (понад $32 млн). Місцеві мешканці вважають, що це задорого для житла такого рівня, адже ці так звані будинки – насправді тимчасові набірні блоки. Вони ображені, що з ними не погодили проект.
Цікаво, що в мережі з’явилася інформація, буцімто місцева влада узгоджувала з тутешніми мешканцями, до житла яких майже впритул побудовано тимчасовий проект, те, я виглядатимуть нові будинки. Однак місцеві це заперечують і не приховують обурення.
Тим часом киянка й телепродюсерка Катерина Городнича з сином, які живуть в Уельсі від початку повномасштабного вторгнення РФ до України, одними з перших переїхали в тимчасові будиночки в долині Гламорган.
“Це наш перший будинок в Уельсі. Ми жили в одній кімнаті. Тепер мій син дуже радий, що у нього є своя спальня. До лютого 2022 року у мене була гарна квартира в Києві на 17-му поверсі біля Дніпра і гранти на зйомки документального фільму. Це було гарне життя… все розвалилося за одну ніч. Але я дуже вдячна за цей дім і за те, яких добрих людей тут зустріла”, – каже українка.
До цього жінка з сином мешкали у гуртожитку в Баррі, в порівнянні з яким нове житло, за словами самої Катерини, – мрія біля моря.
Тимчасові будинки мають дозвіл залишатися на місці протягом максимум п’яти років, і плани щодо їхнього видалення будуть опубліковані вже протягом року.
Мандрівник похизувався, як відвідує нову країну щовихідних за невеликі гроші. Він навіть відвідав Швейцарію, щоб…
Повернення всіх окупованих Росією територій більше не є головною ціллю України, пише The New York…
Народний депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський запропонував відкрити дані військовозобов'язаних активістів. Про це…
Очікується, що протягом наступних чотирьох років майбутня перша леді США Меланія Трамп проведе більшу частину…
Народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що зі співробітників ТЦК можна набрати 50 тис. нових військовослужбовців.…
Новообраний президент США, американський підприємець Дональд Трамп розширив свій бізнес, запустивши лінійку преміальної горілки Trump Super…