Польща призупинить надання притулку, щоб скоротити нелегальну міграцію

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск пообіцяв мінімізувати нелегальну міграцію у країні. Його уряд вже розробив спеціальну стратегію для вирішення цього питання. І перше, що буде зроблено, це призупинено дію права на надання притулку. 

Про це Туск заявив на з’їзді партії “Громадянська платформа” у Варшаві у суботу, 12 жовтня, пише видання Bloomberg. За його словами, деталі стратегії оголосять вже за три дні на засідання уряду. І до них має дослухатись та прийняти ЄС.

“Одним із елементів міграційної стратегії стане тимчасове територіальне призупинення права на притулок. Я вимагатиму визнання цього рішення в Європі”, — заявив прем’єр Польщі.

Він додав, що влада Білорусі та РФ, а ще контрабандисти активно використовують право мігрантів на притулок. І роблять це у своїх цілях. Саме тому країна у короткі строки має повернути повний контроль над тим, хто до неї в’їжджає.

Дональд Туск запевнив, що згідно з Пактом про міграцію та притулком ЄС, Польща не поважатиме і не реалізовуватиме жодних ідей Єврсоюзі, якщо будуть впевнені, що вони шкодять його країні.

“Ми зведемо нелегальну міграцію в Польщі до мінімуму, ми викорінимо ті практики, які де-факто обходили польські інтереси, які порушували безпеку польських жінок і поляків, а також польської держави. І ми викорінимо ці практики до нуля”, – сказав польський прем’єр.

Біженці з України в ЄС

У країнах Євросоюзу наразі перебуває майже 6 млн українців, які втекли від війни. Більшість з них активно інтегрувались у суспільство тієї країни, де мешкають та почали працювати. Проте є й ті, що досі перебувають на забезпеченні. Зеленський закликав владу західних країн відправити таких українців додому. І наголосив, що робити це потрібно без примусу. Просто створити всі умови, щоб вони хотіли самі повернутися.

За результатами соцопитування, в Австрії лише 3% українців готові повернутись в Україну після завершення війни. Ще 12% планують повертатися, але не відразу ж після завершення бойових дій. 56% біженців кажуть, що не планують повертатися взагалі. Варто зазначити, що в Австрії мешкає 78 тисяч українських біженців.

Загалом близько 50-75% українців, які виїхали за кордон, розглядають можливість повернення в Україну після завершення війни. Таку думку висловив народний депутат Вадим Галайчук. Головним питанням для таких громадян, за словами парламентаря, є безпека.

Романчук Микола

Recent Posts

Як Верховна Рада витрачатиме мільярди у 2025 році: відрядження та оренда житла для депутатів у пріоритеті

Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…

9 хв. ago

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

17 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

28 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

37 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

45 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

52 хв. ago