Польща призупинить надання притулку, щоб скоротити нелегальну міграцію

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск пообіцяв мінімізувати нелегальну міграцію у країні. Його уряд вже розробив спеціальну стратегію для вирішення цього питання. І перше, що буде зроблено, це призупинено дію права на надання притулку. 

Про це Туск заявив на з’їзді партії “Громадянська платформа” у Варшаві у суботу, 12 жовтня, пише видання Bloomberg. За його словами, деталі стратегії оголосять вже за три дні на засідання уряду. І до них має дослухатись та прийняти ЄС.

“Одним із елементів міграційної стратегії стане тимчасове територіальне призупинення права на притулок. Я вимагатиму визнання цього рішення в Європі”, — заявив прем’єр Польщі.

Він додав, що влада Білорусі та РФ, а ще контрабандисти активно використовують право мігрантів на притулок. І роблять це у своїх цілях. Саме тому країна у короткі строки має повернути повний контроль над тим, хто до неї в’їжджає.

Дональд Туск запевнив, що згідно з Пактом про міграцію та притулком ЄС, Польща не поважатиме і не реалізовуватиме жодних ідей Єврсоюзі, якщо будуть впевнені, що вони шкодять його країні.

“Ми зведемо нелегальну міграцію в Польщі до мінімуму, ми викорінимо ті практики, які де-факто обходили польські інтереси, які порушували безпеку польських жінок і поляків, а також польської держави. І ми викорінимо ці практики до нуля”, – сказав польський прем’єр.

Біженці з України в ЄС

У країнах Євросоюзу наразі перебуває майже 6 млн українців, які втекли від війни. Більшість з них активно інтегрувались у суспільство тієї країни, де мешкають та почали працювати. Проте є й ті, що досі перебувають на забезпеченні. Зеленський закликав владу західних країн відправити таких українців додому. І наголосив, що робити це потрібно без примусу. Просто створити всі умови, щоб вони хотіли самі повернутися.

За результатами соцопитування, в Австрії лише 3% українців готові повернутись в Україну після завершення війни. Ще 12% планують повертатися, але не відразу ж після завершення бойових дій. 56% біженців кажуть, що не планують повертатися взагалі. Варто зазначити, що в Австрії мешкає 78 тисяч українських біженців.

Загалом близько 50-75% українців, які виїхали за кордон, розглядають можливість повернення в Україну після завершення війни. Таку думку висловив народний депутат Вадим Галайчук. Головним питанням для таких громадян, за словами парламентаря, є безпека.

Романчук Микола

Recent Posts

Яблуку ніде впасти: названо найбільш переповнені пам’ятки Європи

Франція та її столиця Париж стабільно входять до рейтингів найпопулярніших і найбажаніших серед туристів напрямків для відпочинку.…

7 хв. ago

Думав не знайдуть: поліція заарештувала серійного злодія, який ховався під ліжком (відео)

В графстві Південний Глостершир, що у Великій Британії, місцева поліція зіткнулася з комічним інцидентом. Коли…

15 хв. ago

Ходять крізь стіни і шепочуть на вухо: кінотеатр у Шотландії переслідують привиди (фото)

Місце, яке називають найбільш відвідуваним примарами кінотеатром Великої Британії, змусило своїх співробітників вкритися "мурашками" через…

27 хв. ago

Чому Путін не застосує ядерну зброю: політолог назвав три причини

Політолог Андрій Піонтковський вважає, що очільник Кремля Володимир Путін не застосує ядерну зброю. На це…

36 хв. ago

Вчені розкрили причини успадкування енергії лише від матері

Дослідження вчених з Університету Колорадо в Боулдері дозволило отримати нові дані щодо давньої загадки біології, яка стосується…

44 хв. ago

Чи буде вирішено питання демобілізації в Україні: у Раді насторожили заявою

У нинішніх умовах вимагати внесення законопроєкту про демобілізацію зі встановленням термінів служби в армії -…

1 годину ago