Польща призупинить надання притулку, щоб скоротити нелегальну міграцію

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск пообіцяв мінімізувати нелегальну міграцію у країні. Його уряд вже розробив спеціальну стратегію для вирішення цього питання. І перше, що буде зроблено, це призупинено дію права на надання притулку. 

Про це Туск заявив на з’їзді партії “Громадянська платформа” у Варшаві у суботу, 12 жовтня, пише видання Bloomberg. За його словами, деталі стратегії оголосять вже за три дні на засідання уряду. І до них має дослухатись та прийняти ЄС.

“Одним із елементів міграційної стратегії стане тимчасове територіальне призупинення права на притулок. Я вимагатиму визнання цього рішення в Європі”, — заявив прем’єр Польщі.

Він додав, що влада Білорусі та РФ, а ще контрабандисти активно використовують право мігрантів на притулок. І роблять це у своїх цілях. Саме тому країна у короткі строки має повернути повний контроль над тим, хто до неї в’їжджає.

Дональд Туск запевнив, що згідно з Пактом про міграцію та притулком ЄС, Польща не поважатиме і не реалізовуватиме жодних ідей Єврсоюзі, якщо будуть впевнені, що вони шкодять його країні.

“Ми зведемо нелегальну міграцію в Польщі до мінімуму, ми викорінимо ті практики, які де-факто обходили польські інтереси, які порушували безпеку польських жінок і поляків, а також польської держави. І ми викорінимо ці практики до нуля”, – сказав польський прем’єр.

Біженці з України в ЄС

У країнах Євросоюзу наразі перебуває майже 6 млн українців, які втекли від війни. Більшість з них активно інтегрувались у суспільство тієї країни, де мешкають та почали працювати. Проте є й ті, що досі перебувають на забезпеченні. Зеленський закликав владу західних країн відправити таких українців додому. І наголосив, що робити це потрібно без примусу. Просто створити всі умови, щоб вони хотіли самі повернутися.

За результатами соцопитування, в Австрії лише 3% українців готові повернутись в Україну після завершення війни. Ще 12% планують повертатися, але не відразу ж після завершення бойових дій. 56% біженців кажуть, що не планують повертатися взагалі. Варто зазначити, що в Австрії мешкає 78 тисяч українських біженців.

Загалом близько 50-75% українців, які виїхали за кордон, розглядають можливість повернення в Україну після завершення війни. Таку думку висловив народний депутат Вадим Галайчук. Головним питанням для таких громадян, за словами парламентаря, є безпека.

Романчук Микола

Recent Posts

Сплата штрафів за інших осіб: юристи роз’яснили законність процедури в Україні

Українці мають право сплатити адміністративний штраф за іншу особу, навіть якщо та відмовляється це робити.…

3 хв. ago

Син Трампа та Венс відвідали клуб для ультрабагатих з квитками в понад півмільйона доларів

Дональд Трамп-молодший, мегадонор Омід Малік і кілька інших інвесторів відкривають клуб лише за запрошеннями, який…

8 хв. ago

У США затримано грабіжника, який вкрав у міністерки внутрішніх справ сумку Gucci

Правоохоронці США затримали підозрюваного в крадіжці елітної сумки Gucci міністерки внутрішніх справ Крісті Ноем. Про це пише CNN із…

14 хв. ago

Студенти-мільйонери влаштували перегони своїх сперматозоїдів на очах у публіки: хто переміг

У Лос-Анджелесі відбулася незвична подія — перше у світі змагання з репродуктивного здоров'я, яке організували…

24 хв. ago

Хліб дорожчатиме щомісяця: експерт назвав межу зростання цін

В Україні очікується зростання цін на хліб масових сортів, однак воно буде поміркованим. Максимальне щомісячне…

31 хв. ago

Українці потраплять під “комунальну амністію”: кому закриють питання з боргами

Деякі українці можуть розраховувати на значну підтримку у питанні погашення боргів за житлово-комунальні послуги. Відповідна…

37 хв. ago