Польща призупинить надання притулку, щоб скоротити нелегальну міграцію

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск пообіцяв мінімізувати нелегальну міграцію у країні. Його уряд вже розробив спеціальну стратегію для вирішення цього питання. І перше, що буде зроблено, це призупинено дію права на надання притулку. 

Про це Туск заявив на з’їзді партії “Громадянська платформа” у Варшаві у суботу, 12 жовтня, пише видання Bloomberg. За його словами, деталі стратегії оголосять вже за три дні на засідання уряду. І до них має дослухатись та прийняти ЄС.

“Одним із елементів міграційної стратегії стане тимчасове територіальне призупинення права на притулок. Я вимагатиму визнання цього рішення в Європі”, — заявив прем’єр Польщі.

Він додав, що влада Білорусі та РФ, а ще контрабандисти активно використовують право мігрантів на притулок. І роблять це у своїх цілях. Саме тому країна у короткі строки має повернути повний контроль над тим, хто до неї в’їжджає.

Дональд Туск запевнив, що згідно з Пактом про міграцію та притулком ЄС, Польща не поважатиме і не реалізовуватиме жодних ідей Єврсоюзі, якщо будуть впевнені, що вони шкодять його країні.

“Ми зведемо нелегальну міграцію в Польщі до мінімуму, ми викорінимо ті практики, які де-факто обходили польські інтереси, які порушували безпеку польських жінок і поляків, а також польської держави. І ми викорінимо ці практики до нуля”, – сказав польський прем’єр.

Біженці з України в ЄС

У країнах Євросоюзу наразі перебуває майже 6 млн українців, які втекли від війни. Більшість з них активно інтегрувались у суспільство тієї країни, де мешкають та почали працювати. Проте є й ті, що досі перебувають на забезпеченні. Зеленський закликав владу західних країн відправити таких українців додому. І наголосив, що робити це потрібно без примусу. Просто створити всі умови, щоб вони хотіли самі повернутися.

За результатами соцопитування, в Австрії лише 3% українців готові повернутись в Україну після завершення війни. Ще 12% планують повертатися, але не відразу ж після завершення бойових дій. 56% біженців кажуть, що не планують повертатися взагалі. Варто зазначити, що в Австрії мешкає 78 тисяч українських біженців.

Загалом близько 50-75% українців, які виїхали за кордон, розглядають можливість повернення в Україну після завершення війни. Таку думку висловив народний депутат Вадим Галайчук. Головним питанням для таких громадян, за словами парламентаря, є безпека.

Романчук Микола

Recent Posts

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

48 секунд ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

11 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

17 хв. ago

Студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали

В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…

20 хв. ago

СБУ повідомила про підозру у державній зраді нардепу Новинському: деталі

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…

23 хв. ago

Попався навіть 50 Cent: на популярному острові туристів саджають за матюки

Один із мальовничих островів у Карибському морі дуже популярний серед туристів. Однак там не можна…

24 хв. ago