Європейський Союз запускає від 10 листопада нову ІТ-систему прикордонного контролю – Entry/Exit Scheme (EES). Під час в’їзду до Шенгенської зони скасовано ручний паспортний контроль. Нововведення стосуватиметься громадян третіх країн, які в’їжджають на територію ЄС для короткострокового перебування.
Розповідаємо, що зміниться для подорожувальників під час перетину кордону та паспортного контролю.
EES відстежуватиме в’їзд і виїзд “громадян третіх країн” до Шенгенської зони. Вже за два місяці громадяни країн, що не входять до ЄС, будуть проходити прикордонний контроль по-новому. Сучасна автоматизована система замінить ручне нанесення штампів у паспортах, посилить безпеку на кордонах Союзу, а також допоможе протидіяти нелегальній міграції.
Від 10 листопада під час першого в’їзду у подорожувальника візьмуть біометричні дані: відбитки пальців, фото обличчя для ідентифікації.
Ці дані про людину будуть зберігатися у системі протягом трьох років. Упродовж цього часу їх повторно здавати не буде потрібно. Якщо ж людина відмовиться надати біометричні дані, то їй буде відмовлено у в’їзді.
Під час наступних візитів інформація мандрівників перевірятиметься на пункті в’їзду та виїзду з цими деталями, включаючи одну частину біометричних даних, ймовірно, сканування обличчя.
Нова система не поширюється на тих, хто матиме посвідки на проживання в країнах ЄС і довгострокові візи.
На пункті пропуску чи в аеропорту цифрова система замінить нинішній штамп у паспорті. Під час перетину кордону громадяни використовуватимуть термінали самообслуговування для сканування своїх паспортів або інших проїзних документів.
Система фіксуватиме ім’я, біометричні дані, а також дату і місце в’їзду та виїзду. Крім того, автоматично буде підрахована кількість днів перебування в Шенгенській зоні. Це дасть змогу контролювати, аби мандрівник не перевищив дозволений термін перебування (90 днів протягом 180 днів).
Система EES діятиме в усіх країнах ЄС, крім Кіпру та Ірландії, де залишиться традиційна процедура проставлення штампів. Також система застосовуватиметься в чотирьох державах Шенгенської зони, що не входять до ЄС: Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії та Швейцарії.
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…