Штампів у паспорті не буде: що зміниться на кордоні, коли ЄС запровадить нові правила

Європейський Союз запускає від 10 листопада нову ІТ-систему прикордонного контролю – Entry/Exit Scheme (EES). Під час в’їзду до Шенгенської зони скасовано ручний паспортний контроль. Нововведення стосуватиметься громадян третіх країн, які в’їжджають на територію ЄС для короткострокового перебування.

Розповідаємо, що зміниться для подорожувальників під час перетину кордону та паспортного контролю.

EES відстежуватиме в’їзд і виїзд “громадян третіх країн” до Шенгенської зони. Вже за два місяці громадяни країн, що не входять до ЄС, будуть проходити прикордонний контроль по-новому. Сучасна автоматизована система замінить ручне нанесення штампів у паспортах, посилить безпеку на кордонах Союзу, а також допоможе протидіяти нелегальній міграції.

Біометрична реєстрація

Від 10 листопада під час першого в’їзду у подорожувальника візьмуть біометричні дані: відбитки пальців, фото обличчя для ідентифікації.

Ці дані про людину будуть зберігатися у системі протягом трьох років. Упродовж цього часу їх повторно здавати не буде потрібно. Якщо ж людина відмовиться надати біометричні дані, то їй буде відмовлено у в’їзді.

Під час наступних візитів інформація мандрівників перевірятиметься на пункті в’їзду та виїзду з цими деталями, включаючи одну частину біометричних даних, ймовірно, сканування обличчя. 

Нова система не поширюється на тих, хто матиме посвідки на проживання в країнах ЄС і довгострокові візи.

Система EES

На пункті пропуску чи в аеропорту цифрова система замінить нинішній штамп у паспорті. Під час перетину кордону громадяни використовуватимуть термінали самообслуговування для сканування своїх паспортів або інших проїзних документів.

Система фіксуватиме ім’я, біометричні дані, а також дату і місце в’їзду та виїзду. Крім того, автоматично буде підрахована кількість днів перебування в Шенгенській зоні. Це дасть змогу контролювати, аби мандрівник не перевищив дозволений термін перебування (90 днів протягом 180 днів).

Система EES діятиме в усіх країнах ЄС, крім Кіпру та Ірландії, де залишиться традиційна процедура проставлення штампів. Також система застосовуватиметься в чотирьох державах Шенгенської зони, що не входять до ЄС: Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії та Швейцарії.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Може не дожити до 70-річчя: у тяжкохворого Брюса Вілліса погіршився стан здоров’я

У знаменитого американського актора, зірки "Міцного горішка" Брюса Вілліса, в якого виявили лобно-скроневу деменцію, погіршився стан здоров'я.…

11 хв. ago

“Річка вибухнула”: страшні повені дістались до Італії

Північна Італія вслід за іншими країнами потерпає від руйнівної стихії. Шторм "Борис", який вже спричинив масштабні…

19 хв. ago

Депутат жорстоко побив військового просто посеред вулиці: усі деталі скандалу

Депутат з Першотравенська побив військового. Сталося це просто посеред білого дня на очах у свідків. Військовослужбовець…

26 хв. ago

Російські війська замінували дамби на Білгородщині

Російські війська замінували дамби у Бєлгородській області, Ймовірно, вони готують провокації, що надалі звинуватити Україну…

32 хв. ago

Україна попросила Румунію збивати усі “Шахеди”, які летять у її напрямку

Україна звернулася до Румунії з проханням збивати всі російські дрони-камікадзе, які летять в напрямку її…

38 хв. ago

Частина українців у Польщі залишаться без виплат: кого це торкнеться

З 1 жовтня 2024 року українські біженці в Польщі втратять право на деякі дитячі виплати. Це пов'язано…

48 хв. ago