В українців за кордоном залишилося лише два дні, щоб стати на військовий облік

У чоловіків, які за кордоном, дуже мало часу, щоб стати на військовий облік у посольствах чи консульствах України

Військовозобов’язані українці за кордоном повинні стати на облік до 14 червня. Тобто у них є два дні, щоб це зробити. Стати на облік можна декількома способами.

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів України. Згідно з документом, закон №3633-ІХ, який набрав чинності 16 травня, за кордоном цю процедуру можуть здійснити лише ті чоловіки, які офіційно знялися з військового обліку перед виїздом з України. Однак це стосується лише громадян України, які виїхали за кордон на тривалий термін.

“Громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк понад три місяці, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 “Про внесення змін до порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів” (Офіційний вісник України, 2024 р., № 49, ст. 2980)”, – йдеться у постанові.

Для того, щоб стати на військовий облік, особа може скористатися одним із наступних способів:

  • Особисто прибути до Територіального Центру Комплектування та Соціальної Підтримки.
  • Подати заяву про взяття на військовий облік разом з необхідними відомостями та копією першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Це можна зробити через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління СБУ або регіональний орган СБУ, або через відповідний підрозділ розвідувальних органів за кордоном через консульську установу України.

Як українцям за кордоном дистанційно ставати на військовий облік

Кабмін затвердив можливість дистанційного ставлення на військовий облік для українців, які постійно проживають за кордоном. Тепер військовозобов’язані, які перебувають за межами країни строком понад три місяці, можуть стати на військовий облік без візиту до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Громадянин України може подати заяву на військовий облік у закордонній дипломатичній установі України особисто. Для цього він має пред’явити свій паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Паспорт повертається громадянину після прийняття заяви. Якщо немає можливості подати заяву особисто, її можна відправити поштою разом з копією першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Закордонна дипломатична установа України надсилає заяву та необхідні документи відповідним українським службам у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінню або регіональним органам Служби безпеки України, або відповідному підрозділу розвідувальних органів на їхню електронну адресу, яка зазначена на офіційному вебсайті, у семиденний строк.

Додатково, районні (міські) центри комплектування та соціальної підтримки отримали право подавати електронні звернення до територіальних органів Національної поліції щодо призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які порушують адміністративні правила. Також з переліку документів виключили пункти, що стосуються відстрочки від призову на військову службу через мобілізацію та висновку лікарсько-консультативної комісії про потребу в постійному догляді для осіб з інвалідністю II групи.

Нагадаємо, 17-річним українцям, які перебувають за кордоном, відтермінують постановку на військовий облік. Також повідомлялося, що українці за кордоном зі статусом “у розшуку” в Резерв+ мають повернутися і прийти до ТЦК.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago