Новий закон про мобілізацію: у Польщі й Чехії утворились величезні черги з чоловіків до паспортних столів

Ажіотаж у ДП Документ за кордоном виник через законопроєкт про мобілізацію, який запроваджує заборону на оформлення паспорта без військового квитка в майбутньому

У деяких містах Європи українські чоловіки вишикувались у величезні черги до ДП Документ, щоб встигнути оформити документи без військового квитка. Вони намагаються встигнути зробити це до того, як новий закон про мобілізацію вступить у дію. Адже, за однією з його норм, без військового квитка не можна буде обміняти на новий застарілий паспорт громадянина України чи будь-які інші документи.

Про це стало відомо з відео, які поширюють у соціальних мережах. Черги виникли у містах, де є представництво ДП Документ. 

На одному з відео люди стоять біля будівлі паспортного столу у Празі. У такій черзі доведеться провести не одну годину – і до завершення робочого дня потрапити у кабінет пощастить далеко не всім.  

У Варшаві в холі установи натовп перебуває в очікуванні. Чергу займають звечора, щоб потрапити на прийом наступного дня або ж навіть пізніше. Атмосфера напружена – місцеві канали пишуть, що більшість чоловіків, які прийшли сюди, живуть і працюють у Польщі давно й приїхали сюди ще до 24 лютого 22 року. Вони висловлюють невдоволення тим, що їм додалось зайвих бюрократичних клопотів. 

Обмеження в консульських послугах

За новим законом, який наразі не вступив у дію, вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України для чоловіків 18 – 60 років здійснюється лише при за умови наявності у вказаних осіб військово-облікових документів. Просто кажучи, навіть якщо людина давно живе за кордоном і у неї завершується термін дії українського паспорта – нового їй не видадуть, допоки вона не владнає питання з військовим квитком. У владі пояснюють, що новий мобілізаційний закон не накладає на таких чоловіків жодних обов’язків щодо повернення до України, але держава хоче ефективно вести облік та мобілізувати військовозобов’язаних у разі такої потреби

Нагадаємо, закон про мобілізацію, який прийняв парламент, ще мають підписати спікер парламенту та президент Володимир Зеленський. Це може відбутися у короткостроковій перспективі – до десяти днів. Після цього його положення вступлять у дію. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

1 годину ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

1 годину ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

1 годину ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

2 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

2 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

2 години ago