У Китаї почали сплачувати борги незвичним способом – WSJ

Органи влади місцевого самоврядування в Китаї почали використовувати непродані квартири для погашення боргів. Про це пише газета The Wall Street Journal.

«Очікується, що криза нерухомості в Китаї погіршиться, оскільки продажі нових будинків різко падають, а забудовники-боржники намагаються знайти кошти для завершення існуючих проєктів. Органи місцевого самоврядування Китаю розраховуються за прострочені рахунки квартирами, а не готівкою», – йдеться у матеріалі.

Газета навела приклад постачальника газу в китайському Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. Той як розрахунок за боргами прийняв у держпідприємств у місті Чанцзі 260 недобудованих квартир в одному з житлових комплексів. Таким чином було сплачено борг $25 млн.

Старший науковий співробітник Національного інституту фінансів та розвитку Китаю Брюс Панг у розмові з виданням назвав таку форму виплат за боргами «краще, ніж нічого».

У травні 2024 року повідомлялося, що в Китаї влада розглядає можливість купівлі безлічі нерозпроданих одиниць житлової нерухомості з метою стабілізації ринку в країні. Раніше влада вже реалізувала кілька схожих пілотних програм, але проєкт, що готується, буде набагато масштабнішим.

Як очікується, влада в провінціях викупить у проблемних забудовників нерухомість з великими знижками. І тому вони використовують видані банками кредити. Надалі багато викуплених об’єктів буде перетворено на доступне для громадян житло.

Проєкт поки що не сформований остаточно, на його опрацювання можуть піти місяці. Так, Держрада має отримати відгуки від влади кількох регіонів КНР.

Нагадаємо, Китай скочується у кризу, яка триватиме десятиліття. Інвестори в китайські державні облігації, які оцінюються у 11 трильйонів доларів, ніколи не були настільки песимістичні щодо другої за величиною економіки світу. 

Коломієць Надія

Recent Posts

Мобілізація тепер скрізь: повістки масово летять електронною поштою, що робити

В Україні триває загальна мобілізація. Військовозобов'язаним на електронну адресу почали надходити повістки від ТЦК, підписані електронним…

4 хв. ago

Допомога українським біженцям у Європі: хто залишиться без виплат

З 2025 року країни ЄС починають змінювати умови надання допомоги українським біженцям. Деякі держави скоротять…

20 хв. ago

США беруть під нагляд світовий ринок ШІ-чипів

США вводять ще суворіші обмеження на експорт чипів і технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти передові…

22 хв. ago

В пікові години 6,5 гривень за кіловат: українцям пропонують перейти на спецтариф на електроенергію

Українці мають можливість скористатися спецтарифом і платити за світло менше. Але спрацює це тільки у…

22 хв. ago

Кейт Міддлтон озвучила чесні подробиці лікування раку: “Є довгострокові побічні ефекти”

Кейт Міддлтон, яка у вересні минулого року завершила курс хіміотерапії, відверто поділилася своїм досвідом лікування раку.…

44 хв. ago

Водіям підготували “сюрприз” на 25 тисяч: хто муситиме платити з лютого

В Україні з 2025 року запроваджується податок на розкішні автомобілі, вартість яких перевищує 3 мільйони…

46 хв. ago