З березня 2025 року для українських біженців у Словаччині змінюються умови отримання грошової допомоги та перебування у закладах надання притулку. Нові правила стосуватимуться тих, хто отримав статус після 28 лютого 2025 року. Термін доступу до підтримки скоротиться вдвічі: з 120 до 60 днів.
Рішення, прийняте Міністерством внутрішніх справ Словаччини, викликало хвилю обговорень. Обмеження стосуватимуться переважної більшості українських біженців, однак вразливі категорії населення, як-от люди старше 65 років, діти до п’яти років та їхні одинокі опікуни, залишаться під захистом колишніх правил.
Заступник міністра внутрішніх справ Словаччини Петер Крауспе пояснив ці зміни необхідністю економити бюджет. За його словами, більшість українських біженців знаходять роботу та житло протягом перших двох місяців після прибуття.
Рішення ухвалили за прискореною процедурою, без консультацій із неурядовими організаціями, які працюють із біженцями. Це викликало обурення серед опозиційних політиків. Вони зауважують, що такий підхід не враховує реальних проблем, з якими стикаються біженці, та може ускладнити їх адаптацію у новій країні.
Крауспе наголосив, що навіть за нових умов Словаччина залишається однією з найбільш щедрих країн регіону щодо підтримки українських біженців. Однак, чи відповідає це реальності, залишається питанням.
В Україні змінилися правила бронювання. Щоб отримати бронь, військовозобов'язаний повинен отримувати певний рівень заробітної плати. Про це розповів юрист Владислав…
Ситуація на енергоринку України викликає чимало запитань і занепокоєння. За словами Олексія Кучеренка, першого заступника…
Американські компанії Ad Astra та SpaceNukes об’єднали зусилля для створення нового ядерного електродвигуна, який може…
Останнім часом дедалі більше зростає стурбованість з приводу можливих перебоїв у подачі газу для деяких…
Україна повинна перемогти корупцію або знизити мобілізаційний вік, вважає старший лейтенант ЗСУ Микола Мельник. Він…
Глава Чечні Рамзан Кадиров несподівано визнав, що майже 100 тисяч його бійців не беруть участі у війні на…