Польща змінює порядок в’їзду та виїзду для іноземців – чому штампів у паспортах більше не буде

Польща готується приєднатися до нової системи в’їзду та виїзду (EES), яка підвищить безпеку та спростить прикордонні перевірки для громадян третіх країн, що перетинають зовнішні кордони Шенгенської зони. Цього тижня польський уряд ухвалив законопроект, який узгоджує національне законодавство з європейськими нормами, зокрема щодо контролю над короткостроковими поїздками іноземців до ЄС.

Як пише Inpoland, метою запровадження EES є покращення безпеки громадян Європейського Союзу та оптимізація процесу прикордонного контролю. Система автоматично реєструватиме дані про в’їзд та виїзд іноземців, а також розраховуватиме терміни їхнього перебування у Шенгенській зоні.

Важлива зміна — більше не будуть використовуватися прикордонні штампи для позначення перетину кордону.

Крім цього, EES дозволить швидше реагувати на порушення з боку іноземців. Дані з системи будуть доступні різним державним установам, таким як поліція, прокуратура, суди та податкові органи. Система допоможе посилити контроль за громадянами третіх країн, забезпечуючи ефективніше управління зовнішніми кордонами ЄС.

Польщі бракує мігрантів

Польські компанії мають все більше труднощів у пошуку працівників. І ситуація може тільки погіршитися. Причина в тому, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою, таких як Україна та Білорусь, поступово вичерпується.

Водночас біженці з України зможуть отримати у Польщі спеціальної посвідки на проживання на три роки. Новий шлях легалізації у країні запроваджений зі змінами до Закону про допомогу України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни, які набули чинності 1 липня цього року. Подати заяву для отримання дозволу на проживання у Польщі на три роки українці зможуть з 2025 року. 

Крім того, у Польщі стартує нова ініціатива, яка спрямована на допомогу українським біженцям у переселенні з колективних центрів проживання у самостійне житло. Проєкт називається “Разом до незалежності”. На нього виділили майже 22 мільйони євро. 

Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українських громадян, які виїхали в країни ЄС через війну. Зараз такий захист в ЄС діє до 5 березня 2025 року, і планується його продовжити до 4 березня 2026 року.

Коломієць Надія

Recent Posts

Мобілізація набирає обертів: розшук ухилянтів буде посилено

На Хмельниччині посилюють заходи щодо проведення оповіщення військовозобов'язаних громадян, а також розшуку осіб, які ухиляються…

6 хв. ago

Працівниця круїзного судна поділилася правдою про романи на борту “корабля мрії” (відео)

Працівниця круїзного судна на ім'я Люсі відкрила завісу над романами членів екіпажу і розповіла, що…

16 хв. ago

Британський король Чарльз не блокуватиме шлях Австралії до республіки

У світі, де монархії все більше здають свої позиції, британський король Чарльз III вирішив зайняти…

21 хв. ago

“Чіпурей, чіпурей”: у Києві водійка прокляла невідомою мовою екіпаж патрульної поліції

Водійка Toyota влаштувала справжнє шоу на дорогах Києва. Порушивши правила дорожнього руху, вона не тільки…

32 хв. ago

Заморозки уже найближчої ночі: якою буде погода у неділю, 13 жовтня

Найближчої ночі в західних областях України очікуються заморозки 0-3 градуси. Про це повідомила синоптикиня Наталія…

40 хв. ago

У Грозному прогримів потужний вибух, є загиблі (відео)

Сильний вибух прогримів у Грозному, столиці Чеченської Республіки, вдень, 12 жовтня. Як пише телеграм-канал Baza, інцидент стався…

43 хв. ago