Польща змінює порядок в’їзду та виїзду для іноземців – чому штампів у паспортах більше не буде

Польща готується приєднатися до нової системи в’їзду та виїзду (EES), яка підвищить безпеку та спростить прикордонні перевірки для громадян третіх країн, що перетинають зовнішні кордони Шенгенської зони. Цього тижня польський уряд ухвалив законопроект, який узгоджує національне законодавство з європейськими нормами, зокрема щодо контролю над короткостроковими поїздками іноземців до ЄС.

Як пише Inpoland, метою запровадження EES є покращення безпеки громадян Європейського Союзу та оптимізація процесу прикордонного контролю. Система автоматично реєструватиме дані про в’їзд та виїзд іноземців, а також розраховуватиме терміни їхнього перебування у Шенгенській зоні.

Важлива зміна — більше не будуть використовуватися прикордонні штампи для позначення перетину кордону.

Крім цього, EES дозволить швидше реагувати на порушення з боку іноземців. Дані з системи будуть доступні різним державним установам, таким як поліція, прокуратура, суди та податкові органи. Система допоможе посилити контроль за громадянами третіх країн, забезпечуючи ефективніше управління зовнішніми кордонами ЄС.

Польщі бракує мігрантів

Польські компанії мають все більше труднощів у пошуку працівників. І ситуація може тільки погіршитися. Причина в тому, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою, таких як Україна та Білорусь, поступово вичерпується.

Водночас біженці з України зможуть отримати у Польщі спеціальної посвідки на проживання на три роки. Новий шлях легалізації у країні запроваджений зі змінами до Закону про допомогу України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни, які набули чинності 1 липня цього року. Подати заяву для отримання дозволу на проживання у Польщі на три роки українці зможуть з 2025 року. 

Крім того, у Польщі стартує нова ініціатива, яка спрямована на допомогу українським біженцям у переселенні з колективних центрів проживання у самостійне житло. Проєкт називається “Разом до незалежності”. На нього виділили майже 22 мільйони євро. 

Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українських громадян, які виїхали в країни ЄС через війну. Зараз такий захист в ЄС діє до 5 березня 2025 року, і планується його продовжити до 4 березня 2026 року.

Коломієць Надія

Recent Posts

Погрожував клешнями і хвостом: студентка знайшла в посилці зі взуттям отруйного скорпіона (фото)

18-річна Софія Алонсо-Моссінгер з Англії відкривала посилку зі взуттям і побачила отруйного скорпіона. Про це…

9 хв. ago

Пекельна п’ятниця від ТЦК: Військкоми масово пакували українців у буси після концертів і вечірок

Якщо ви думали, що українські нічні клуби – це місце для відпочинку, вас сильно розчарують.…

14 хв. ago

Найнесподіваніший тренд осені: стилісти розповіли як створити жіночний образ

Осінь 2024 року піднесла нам безліч сюрпризів у світі моди, і один із них —…

28 хв. ago

Може поміститися у парку Нью-Йорка: маленька країна Європи, яка приваблює туристів

Монако є другою найменшою незалежною країною у світі, перше місце в цьому плані посідає Ватикан. Ця…

44 хв. ago

Штрафи за тонування: що українцям потрібно знати про “неправильне” скло

В Україні існують чіткі правила щодо тонування скла автомобілів. Лобове скло повинно пропускати не менше…

59 хв. ago

Через це забирають субсидію: що не можна робити отримувачам допомоги

В Україні триває перепризначення субсидій на опалювальний період. Більшість субсидій буде продовжена автоматично, однак є шанс…

1 годину ago