Польща змінює порядок в’їзду та виїзду для іноземців – чому штампів у паспортах більше не буде

Польща готується приєднатися до нової системи в’їзду та виїзду (EES), яка підвищить безпеку та спростить прикордонні перевірки для громадян третіх країн, що перетинають зовнішні кордони Шенгенської зони. Цього тижня польський уряд ухвалив законопроект, який узгоджує національне законодавство з європейськими нормами, зокрема щодо контролю над короткостроковими поїздками іноземців до ЄС.

Як пише Inpoland, метою запровадження EES є покращення безпеки громадян Європейського Союзу та оптимізація процесу прикордонного контролю. Система автоматично реєструватиме дані про в’їзд та виїзд іноземців, а також розраховуватиме терміни їхнього перебування у Шенгенській зоні.

Важлива зміна — більше не будуть використовуватися прикордонні штампи для позначення перетину кордону.

Крім цього, EES дозволить швидше реагувати на порушення з боку іноземців. Дані з системи будуть доступні різним державним установам, таким як поліція, прокуратура, суди та податкові органи. Система допоможе посилити контроль за громадянами третіх країн, забезпечуючи ефективніше управління зовнішніми кордонами ЄС.

Польщі бракує мігрантів

Польські компанії мають все більше труднощів у пошуку працівників. І ситуація може тільки погіршитися. Причина в тому, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою, таких як Україна та Білорусь, поступово вичерпується.

Водночас біженці з України зможуть отримати у Польщі спеціальної посвідки на проживання на три роки. Новий шлях легалізації у країні запроваджений зі змінами до Закону про допомогу України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни, які набули чинності 1 липня цього року. Подати заяву для отримання дозволу на проживання у Польщі на три роки українці зможуть з 2025 року. 

Крім того, у Польщі стартує нова ініціатива, яка спрямована на допомогу українським біженцям у переселенні з колективних центрів проживання у самостійне житло. Проєкт називається “Разом до незалежності”. На нього виділили майже 22 мільйони євро. 

Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українських громадян, які виїхали в країни ЄС через війну. Зараз такий захист в ЄС діє до 5 березня 2025 року, і планується його продовжити до 4 березня 2026 року.

Коломієць Надія

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

52 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

54 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

1 годину ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

1 годину ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

1 годину ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago