Польща змінює порядок в’їзду та виїзду для іноземців – чому штампів у паспортах більше не буде

Польща готується приєднатися до нової системи в’їзду та виїзду (EES), яка підвищить безпеку та спростить прикордонні перевірки для громадян третіх країн, що перетинають зовнішні кордони Шенгенської зони. Цього тижня польський уряд ухвалив законопроект, який узгоджує національне законодавство з європейськими нормами, зокрема щодо контролю над короткостроковими поїздками іноземців до ЄС.

Як пише Inpoland, метою запровадження EES є покращення безпеки громадян Європейського Союзу та оптимізація процесу прикордонного контролю. Система автоматично реєструватиме дані про в’їзд та виїзд іноземців, а також розраховуватиме терміни їхнього перебування у Шенгенській зоні.

Важлива зміна — більше не будуть використовуватися прикордонні штампи для позначення перетину кордону.

Крім цього, EES дозволить швидше реагувати на порушення з боку іноземців. Дані з системи будуть доступні різним державним установам, таким як поліція, прокуратура, суди та податкові органи. Система допоможе посилити контроль за громадянами третіх країн, забезпечуючи ефективніше управління зовнішніми кордонами ЄС.

Польщі бракує мігрантів

Польські компанії мають все більше труднощів у пошуку працівників. І ситуація може тільки погіршитися. Причина в тому, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою, таких як Україна та Білорусь, поступово вичерпується.

Водночас біженці з України зможуть отримати у Польщі спеціальної посвідки на проживання на три роки. Новий шлях легалізації у країні запроваджений зі змінами до Закону про допомогу України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни, які набули чинності 1 липня цього року. Подати заяву для отримання дозволу на проживання у Польщі на три роки українці зможуть з 2025 року. 

Крім того, у Польщі стартує нова ініціатива, яка спрямована на допомогу українським біженцям у переселенні з колективних центрів проживання у самостійне житло. Проєкт називається “Разом до незалежності”. На нього виділили майже 22 мільйони євро. 

Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українських громадян, які виїхали в країни ЄС через війну. Зараз такий захист в ЄС діє до 5 березня 2025 року, і планується його продовжити до 4 березня 2026 року.

Коломієць Надія

Recent Posts

Торкнеться всіх водіїв: якщо ви не зробите це – будуть великі проблеми

Ключовим етапом на шляху до підготовки машини до зими є заміна літніх автомобільних шин на…

2 хв. ago

Підвищення податків в Україні: хто платитиме більше і як це вплине на ріст цін

Верховна Рада підвищила податки. Законопроєкт, який викликав багато суперечок і серед депутатів, і серед громадськості, остаточно…

11 хв. ago

Російські військові дезертирують та просять прихистку у Франції: ЄС видав перші візи

Російські військові, які висловили антивоєнну позицію та не стали воювати проти України, або ж втекли з…

19 хв. ago

“Я тобі носа зламаю”: у Києві чоловік напав і травмував інспекторку з паркування

У Києві чоловік напав на інспекторку з паркування. Він погрожував жінці зламати ніс, якщо вона йому випише…

29 хв. ago

Росія заплатить Брунею, щоб його команда зіграла з ними у футбол

Збірна Росії з футболу вкотре стала об'єктом глузувань. Все через те, що планує зіграти проти…

39 хв. ago

Знайшла через 25 років: жінка стала поліціянткою, щоб покарати вбивцю свого батька

Жінка з Бразилії, яка присвятила все своє життя пошукам вбивці батька, змогла нарешті здійснити свою…

47 хв. ago