Президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на її території. Ця поправка продовжує термін легального перебування українців у Польщі, повідомила пресслужба канцелярії президента Польщі.
Отже, термін легального перебування українських біженців продовжується з 30 червня 2024 року до 30 вересня 2025 року. Це дозволить українцям надалі отримувати доступ до медичних послуг, сімейних та соціальних виплат.
Поправка передбачає виплату допомоги на виховання та допомоги «Добрий старт» залежно від того, чи вчиться дитина в польському закладі освіти, та визначає максимальний 36-місячний період, протягом якого українські учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних заняттях з польської мови.
Крім того, новий закон передбачає, що для отримання номера PESEL українець зобов’язаний пред’явити дійсний проїзний документ, а заявку на PESEL зі статусом UKR треба буде подавати «негайно після прибуття» до Польщі.
Також з 1 липня громадяни Польщі, які прийняли біженців з України, котрі перебувають в особливо складній ситуації, можуть отримати фінансову підтримку, проте лише на підставі договору з місцевою владою.
Водночас, згідно з законодавчими змінами, з 1 липня приватні орендодавці не отримуватимуть пільг, пов’язаних із компенсацією витрат на проживання та харчування біженців. Додатково передбачається запровадити конкретні підстави для анулювання дозволу на тимчасове проживання громадян України.
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…
Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…
Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…