Китайські партнери з кінця березня почали надсилати листи вітчизняним виробникам електроніки, в яких повідомляють, що оплата від російських юрособ через китайські банки не проходить.
Китайські банки почали блокувати оплату від російських компаній за компоненти для збирання електроніки, у тому числі за деталі для серверів, систем зберігання даних та ноутбуків, розповіли джерела на ринку.
За їхніми словами, китайські партнери з кінця березня почали надсилати листи вітчизняним виробникам електроніки, в яких повідомляють, що оплата від російських юрособ через китайські банки не проходить.
Оплата блокується «навіть у тих організацій, які уклали довгострокові контракти на виробництво та постачання компонентів для збирання електроніки з російськими клієнтами», зазначив один із співрозмовників видання. Китай, по суті, монополіст у компонентній базі. Майже 100% світового обсягу компонентів для збирання електроніки знаходиться на їхньому боці», – додав він.
Проблеми з оплатою підтвердили в IT-холдингу Fplus та АТ «Суверенна мобільна ініціатива Холдинг». За словами засновника останнього Олександра Калініна , з грудня 2023 року азіатські фінансові структури «не пропускали оплату товарів з боку російських юридичних осіб на постачання готової продукції» — комп’ютери, системи зберігання даних, сервери та ін., а з початку квітня виникли проблеми з компонентами та « кіт-наборами».
“Вітчизняні розробники, які замовили компоненти з Китаю, не можуть приступити до фінального складання своєї продукції в РФ”, – зазначив Калінін. На його думку, в ситуацію має втрутитися Центробанк і домовиться з китайською стороною про проведення оплати.
Китайські банки почали відмовлятися від роботи з Росією та посилювати контроль операцій через загрозу вторинних санкцій США у січні цього року. Проблеми проведення платежів через китайські банки спостерігаються практично за всіма товарами та послугами, каже голова Російсько-Азійського Союзу промисловців та підприємців (РАСПП) Віталій Манкевич .
«У грудні 2023 року американський регулятор зібрав голів китайських банківських організацій і пригрозив введенням проти них санкцій у разі виявлення співпраці з російськими юрособами. Тому поки що перспективи не райдужні», — зазначив Манкевич.
Проблема з платежами до Китаю «стала наростати приблизно з лютого і, можна сказати, досягла апогею у квітні», каже президент митно-логістичного брокера КВТ Юлія Шльонська . За її оцінкою, більш ніж у половини імпортерів не доходять платежі до китайських одержувачів незалежно від того, чи під санкціями товар, банк-відправник і який китайський банк використовується китайським постачальником. У зв’язку з цим відвантаження товарів з Китаю впали приблизно втричі, при цьому досі не було знайдено схеми оплати, щоб платіж доходив напевно, уклала Шленська.
“У найближчі два-три місяці не буде жодних відвантажень компонентів і комплектів для складання на адресу будь-якого російського виробника”, – говорить джерело “Комерсанта” серед російських виробників електроніки. За його словами, зараз опрацьовуються альтернативні сценарії оплати, але проблема «затягує виробництво вітчизняної електроніки приблизно на півроку».
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…