Через нові санкції США проти російських нафтопереробних компаній та суден, китайські та індійські нафтопереробники будуть змушені шукати нових постачальників нафти з Близького Сходу, Африки та Америки. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на трейдерів та аналітиків.
10 січня Міністерство фінансів США ввело обмеження на російські нафтові компанії “Газпром нефть” та “Сургутнефтегаз”, а також на 183 судна, які займалися транспортуванням російської нафти в інші країни.
Більшість з цих танкерів використовувалися для поставок нафти до Індії та Китаю, оскільки після введення західних санкцій та обмежень на ціни країни “Групи семи” перемістили основну торгівлю російською нафтою з Європи до Азії. Частина танкерів також перевозила нафту з Ірану, який також перебуває під міжнародними санкціями.
Як повідомляють джерела, нові санкції серйозно позначаться на експорті російської нафти і змусить китайських незалежних нафтопереробників знижувати обсяги виробництва.
Серед санкціонованих суден 143 є нафтовими танкерами, які у 2023 році відвантажили понад 530 мільйонів барелів російської нафти, що становить близько 42% від загального обсягу морського експорту сирої нафти Росії. З цих обсягів близько 300 мільйонів барелів було направлено до Китаю, а більша частина решти — до Індії.
Сінгапурський трейдер повідомив, що санкціоновані танкери доставляли до Китаю близько 900 000 барелів російської нафти щодня протягом останнього року.
За даними, імпорт російської нафти до Індії за 11 місяців 2024 року зріс на 4,5% порівняно з попереднім роком, досягнувши 1,764 млн барелів на день, що становить 36% від загального імпорту країни. У Китаї, з урахуванням постачання трубопроводами, обсяг імпорту збільшився на 2% до 2,159 мільйона барелів на добу, що складає 20% від загального імпорту за цей період.
Вчені довели, що цей екзотичний фрукт може впоратися зі стресом і напруженням. Це ківі, його…
В Англії археологи знайшли скарб із 321 срібної монети. Багатство було загорнуте в тканину і свинцевий мішечок.…
Українцям тепер потрібна ліцензія на право зберігання автомобільного палива для особистих потреб у 2025 році. Про це…
Незважаючи на наявність бронювання, працівників критично важливих підприємств в Україні продовжують мобілізувати. Працівники цих установ…
В Україні транспортний податок є обов’язковим платежем, який стосується власників елітних автомобілів. Його основна мета —…
Стало відомо, як поляки ставляться до молодих чоловіків з України. Про це повідомив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш…